Nová cyklostezka v Dolních Břežanech spojila Lhotu a Zálepy

Publikováno: 19. června. 2021, 2 min. čtení
Úvodní foto: Věslav Michalík
Publikováno: 19. června. 2021, 2 min. čtení
Úvodní foto: Věslav Michalík

Jižně od Prahy začala pěším i cyklistům sloužit 700 metrů dlouhá cyklostezka, která propojuje vesnice Lhotu a Zálepy, patřící pod Dolní Břežany. Navázala na 4 kilometry dlouhou cyklostezku, která spojuje Dolní Břežany s Lhotou a vede až k Vltavě, do pražské Zbraslavi. Nová cesta umožní celoroční dojíždění do školy, do práce či za rekreací – a to mimo silnice.

Bezpečné propojení mezi obcemi a přístup do okolní krajiny pro pěší i cyklisty. To je náš dlouhodobý cíl. Poslední chybějící kousek bylo spojení Zálep a Lhoty. Máme hotovo‘, to k nové cyklostezce dodal dlouholetý starosta Dolních Břežan Věslav Michalík (STAN).

Stezka má šířku 3 metry a asfaltový povrch, což starosta odůvodňuje tak, že cyklostezka byla zamýšlena především jako dopravní spojka, která umožňuje vyhnutí se hlavním silnicím. „Tohle spojení byl velký požadavek obyvatel Zálep,“ dodal starosta.

Trasu nové cyklostezky najdete na mapě Městem na kole zde.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Kuba Turek 30. 6. 2021, 17:26

No jako nevim nevim. Byla to normální rekreační trasa po zpevněné polňačce. Teď do toho dali strašné peníze a polili asfaltem. Dovedu si představit, že pro místňáky to bude zkratka, kudy budou jezdit autem, ale na bezpečnou cyklodopravu to není. Do Břežan se stejně musí po frekventované a relativně nebezpečné silnici. Žádné napojení tohoto kousku cyklostezky nikam není. Na Jarov vede nesjízdný skalnatý padák, do Zbraslavi sportovní velmi strmá lesní cesta.

Martin Šnobr 3. 7. 2021, 14:56

@Kuba Turek – Ta trasa do Dolních Břežan je zamýšlena panem starostou takto: https://mapa.prahounakole.cz/#hledani@trasa=75211785@plan=balanced Je to o 700 metrů delší než po hlavní, tam ale prý nemají na cyklostezku pozemky.

Kuba Turek 3. 7. 2021, 23:40

Rozumím, znám to tam, jak je to myšleno. Pořád je tam ale Lhotecká ulice.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat