Most má kilometr nových cyklopruhů

Publikováno: 24. listopadu. 2021, 2 min. čtení
Úvodní foto: Martin Vokurka, Mostecký deník
Publikováno: 24. listopadu. 2021, 2 min. čtení
Úvodní foto: Martin Vokurka, Mostecký deník

Třída Slovenského národního povstání v Mostě byla na nově opraveném úseku doplněna také integrací cyklistické dopravy. Po obou stranách ulice vedoucí do centra města vedou červeně podbarvené cyklopruhy. V rámci rekonstrukce přibyly také bezpečnější přechody a kruhový objezd.

„Na rekonstruované komunikaci budou na každé straně vyznačeny cyklopruhy, které v místech kruháku nahradí cyklokoridory. Cyklopruhy budou barevně oddělené od zbytku komunikace,“ doplnila šéfredaktorka Mosteckých listů Alena Sedláčková. První úsek cyklopruhů v Mostě vznikl v roce 2018, a to na dvoukilometrovém úseku ulic Rudolická a Chomutovská.

Most podporuje udržitelnou dopravu

Podpora cyklistické dopravy je součástí plánu udržitelné městské mobility, který reaguje na růst automobilové dopravy. V Mostě proto vznikají nové cyklostezky, legalizované chodníky i cyklopruhy. Vznikla zde také řada cykloboxů, které slouží ke krátkodobému uložení kol i jejich nabíjení. Nachází se před sportovní halou, v lokalitě Šibeník, u FunParku, na Matyldě a Benediktu. Došlo také k instalaci servisního stojanu pro opravu kol i kočárků.

Mosteckou cyklo-infrastrukturu si v mapě Městem na kole prohlédněte zde.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Pavel Masek 24. 11. 2021, 23:09

Zavist

Skoda toho noveho parkoviste u zakladky. Kde by se melo zacit, tak oni konci ?

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat