Bohumínská radnice cykloboxy před nádražím pravidelně vyklízí

Publikováno: 16. února. 2022, 5 min. čtení
Úvodní foto: Bohumín
Publikováno: 16. února. 2022, 5 min. čtení
Úvodní foto: Bohumín

Město Bohumín loni zmodernizovalo dopravní terminál u vlakového nádraží. V rámci vylepšování služeb této přestupní stanice mohou lidé od listopadu zdarma využívat sedmdesátku cykloboxů. Už po pár týdnech provozu se ale ukázalo, že některé schránky zneužívají někteří občané jako úschovnu svých opotřebovaných věcí. Město bude tyto předměty nekompromisně likvidovat, oznámila radnice ve své tiskové zprávě.

Nové cykloboxy u nádraží navázaly na v roce 2018 pořízených 6 cykloboxů, jejichž využití se dle radnice osvědčilo, ale dlouhodobě řešila potíže se zanecháváním nepořádku v cykloboxech, případně řešila obtíže se ztrátou klíčů občany. Proto se radnice nově rozhodla o pořízení varianty cykloboxů s elektronickým časovým zámkem. Místostarosta Bohumína Lumír Macura (ČSSD) k tomu řekl: „Úschovu jízdních kol jsme doposud umožňovali v boxech na klíč a mince. U nich však opakovaně dochází ke zneužívání a znečišťování. Z velké míry jsou na vině bezdomovci, kteří je používají jako skladiště ošacení, zavazadel a různého haraburdí. Našli se ale i cyklisté, kteří si prostě klíč přivlastnili a schránku využívali podle vlastní potřeby bez ohledu na ostatní uživatele.“ 

Využití nových cykloboxů u bohumínské železnice je bezplatné, ale časově omezené. Majitelé kol i elektrokol mohou po vložení svého dopravního prostředku schránku jednoduše uzamknout pomocí zvoleného čtyřmístného kódu. Aby radnice zabránila zneužívání, rozhodla se pro 22hodinový cyklus časového zámku. „Po této době dochází k automatickému zablokování boxu, což je uvedeno v provozním řádu a také v textu na ovládacím panelu,“ uvedl ředitel Městské policie Bohumín Roman Honysz.

Pokud si majitel do této doby svůj dopravní prostředek nevyzvedne, už se k němu pomocí kódu nedostane. Musí kontaktovat strážníky, kteří mu schránku za poplatek 200 korun nouzově odemknou. Postup je vysvětlen na nálepce, kterou hlídky umísťují na dlouhodobě zablokované boxy.

Ukázalo se však, že ani tento postup nemusí vždy pomoci schránku uvolnit. „Během prvních týdnů provozu se opakovaně stalo, že cykloboxy zůstaly zablokovány trvale. Naši strážníci v nich pak při kontrole objevili staré haraburdí, igelitky s obnošenými a zapáchajícími svršky, ochozenou obuv či různé předměty nulové hodnoty. Někteří lidé si evidentně pletou naši automatickou úschovnu kol se skladištěm nebo sběrným dvorem. Takové zneužívání nebudeme tolerovat a věci budeme likvidovat,“ řekl místostarosta Macura.

Radnice si je vědoma, že výjimečně může dojít situaci, kdy majitele bicyklu postihne nenadálá událost, která mu na několik dnů či týdnů znemožní si dopravní prostředek z boxu vyzvednout. „Například skončí v nemocnici a nebude mít možnost nás kontaktovat. Neznamená to tedy, že když naši strážníci po nějaké době najdou ve schránce pojízdné a udržované kolo, tak jej automaticky zlikvidujeme. Uskladníme jej a vyčkáme, zda se o něj někdo přihlásí. Pokud ne, půjde společně s nalezenými věcmi do dražby,“ doplnil Macura s tím, že takové případy ale budou spíše ojedinělé.

Bohumín cykloboxy instaluje již od roku 2016. Kromě nádraží jsou k dispozici i u aquacentra, sportovní haly nebo na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Cykloboxy poskytují chráněný prostor pro uložení kola, které je v nich bezpečně uzamčeno, zároveň ale trpí i určitými neduhy, jako je možnost jejich zneužití pro odkládání jiných předmětů než jsou jízdní kola, nebo omezená kapacita při současné prostorové náročnosti a vyšší pořizovací ceně. Proto bývají často doplňovány i klasickými stojany nebo velkokapacitními kolárnami.

72 cykloboxů přišlo radnici Bohumína na 3,58 milionu korun. Cena byla za variantu cykloboxu s elektronickým zámkem, včetně instalace před nádražím. 10 boxů je ve variantě se zásuvkou pro nabíjení elektrokol. Jeden box tak stál v průměru necelých 50 tisíc korun.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Zbyněk 16. 2. 2022, 15:20

Nechápu, tohle je přesně místo, kde má smysl cyklověž. A nemuseli by řešit žádné haraburdí od bezdomovců.
Cykloboxy mají své místo u turistických cílů, u škol apod.

AP 16. 2. 2022, 23:03

Nešetrili trochu na systému? Viz typy s centrální jednotkou (OC Černý Most, OC Chodov), kde jde odstupňovat cenu atd.

Martin P. 16. 2. 2022, 23:50

Odpověď je v odkazu, mimo jiné o 10 milionů vyšší pořizovací náklady a nevyužitelná kapacita atd. atd. Zní to celkem přesvědčivě a uvážlivě. Problémy se zneužíváním se mi nezdají neřešitelné, ale rád bych znal nějaké dlouhodobější vyhodnocení. Kdokoli bude o instalaci cykloboxů uvažovat, asi se může inspirovat.
https://www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/ptejte-se/23610-cykloboxy-maji-ve-srovnani-s-cyklovezi-financni-i-casove-vyhody-pro-uzivatele.html

Martin P. 16. 2. 2022, 23:56

K tomu OC Chodov by mne zajímalo, jestli jsou někde ucelené a podrobné informace jak uživatelské, tak technické o projektu. Trochu jsem hledal, ale kromě pár článků se základní informací, že boxy existují, jsem nic dalšího zatím nenašel.

Zbyněk 17. 2. 2022, 15:11

Právě, že většina cyklověží byla postavena s pomocí dotačního programu na dopravní terminály, z kterých bylo uhrazeno cca 90% částky za cyklověž. Např. Lysá I., Poděbrady, snad i Pardubice.

Bůh ví proč zrovna v Bohumíně to vidí jinak. Památkáři jsou jen výmluva.

Martin P. 17. 2. 2022, 20:37

Mne ty cyklověže moc neoslovujou. Má to snad smysl při nutnosti extrémně šetřit místem. Má to i pár provozních výhod, to nepopírám, ale celkově mi to přijde jako luxusní zboží a často neefektivně vynaložené peníze v porovnání s jinými řešeními. A jestli to z X% zaplatí dotace, to sice může vychýlit ekonomickou úvahu. Ale nemělo by to tak být. A jestli je snad dotace vázaná výhradně na cyklověže, pak by to byla pěkně špinavá politika a nekalá konkurence.
Daleko významnějšíá by bylo dělat parkování v souladu a v návaznosti na infrastrukturu a po zhodnocení potřeb. Ukázkové protipříklady jsou B+R ČM a možná i další. To je bumerang, který dopadne na hlavy nevinných, tedy řadových cyklistů. Tyhle přešlapy neodnesou ti, co to takhle prosadili, ale stanou se municí v předvolebních bojích proti potřebným a účelným cykloopatřením.

Jerzy 18. 2. 2022, 14:51

Mně tedy přijde děsivé uvažovat stylem, že je možné utratit o 10 milionů víc jen proto, že to zaplatí dotace a má to výhodu pár metrů ušetřeného místa.

I ta dotace jsou peníze, které se někde berou a jejich využití by mělo primárně dávat smysl. Neřeknu, kdyby ta věž měla nějakou extrémní výhodu oproti jiným řešením a dotace umožnila její pořízení, které by jinak nešlo. Ale dívat se na to stylem, máme dotaci, tak proč si nedopřát kdeco, to je dost šílená představa.

Martin P. 18. 2. 2022, 23:38

Jerzy: Líp bych to sám neřekl. Přesně Uriáši!

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat