Cena Víta Brandy: hlasujte pro projekty, které změnily česká města k lepšímu

Publikováno: 11. března. 2022, 3 min. čtení
Publikováno: 11. března. 2022, 3 min. čtení

Další ročník Ceny Víta Brandy už zná své nominanty. Veřejnost teď může hlasovat pro projekty, které v minulých letech proměnily tvář českých měst k lepšímu. Zapojte se do hlasování, vyberte stavby a akce, které podle jsou podle Vás největším přínosem k aktivní mobilitě, kultivaci veřejného prostoru i zlepšení životního prostředí.

Váš hlas pomůže rozhodnout, který z 54 nominovaných projektů si odnese cenu veřejnosti. Českým městům tak pomůžete lépe pochopit přání a potřeby jejich občanů a přizpůsobovat veřejný prostor účelně a efektivně a jim na míru. Výběr toho nejlepšího pomůže nastavit trendy, kterými se česká a slovenská města mohou inspirovat. Rádi bychom žili v prostředí, které je příjemné pro život, bezpečné a estetické, zkrátka ve městech pro lidi.

Soutěž organizuje spolek Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., jehož úkolem je rozvíjet témata městské a regionální mobility a kvalitního veřejného prostoru. Přihlášené projekty jsou prezentovány na platformě CityChangers Česko, která sdružuje příklady dobrých změn, ambasadory a dlouhodobé iniciativy v Česku a na Slovensku.

Každý hlas může ovlivnit žebříček nejlepších, a to prostřednictvím moderní hlasovací metody D21 prostřednictvím hlasovacího portálu do 14. března 2022.

Co je Cena Víta Brandy?

Soutěžní přehlídka Cena Víta Brandy je určena  především městům a obcím za dopravní stavby nebo jiná opatření, kterými se zlepšily podmínky pro aktivní mobilitu, trávení volného času, kultivaci veřejného prostoru, ochranu životního prostředí nebo zmírnění klimatických změn. Nominované projekty dostane k hodnocení nejen odborná porota, zvláštní cenu veřejnosti dostane navíc projekt, který posbírá nejvíce hlasů.

Kdo byl Vít Branda?

Architekt Vít Branda (1963–2009), jehož jméno soutěž nese, je autorem lávky na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. Řešení lávky kopírující skalní masiv v souvislosti s využitím navazujícího nábřeží a stezky je v českých podmínkách výjimečné a bylo nominováno mezi nejlepší evropské stavby posledních let.

Všechny důležité informace o soutěži najdete na stránkách www.cenavitabrandy.cz.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat