K výzvě Do práce na kole se připojí i vedení Plzně

Publikováno: 01. května. 2023, 3 min. čtení
Úvodní foto: Plzeň
Publikováno: 01. května. 2023, 3 min. čtení
Úvodní foto: Plzeň

Ke květnové celostátní výzvě Do práce na kole se letos aktivně připojuje také vedení města Plzně. Do akce, jež se koná od 1. do 31. května, se z vedení města přihlásili a vytvořili tým náměstkyně primátora Lucie Kantorová (ANO), náměstci Pavel Bosák (Piráti) a Aleš Tolar (STAN) a radní města Tomáš Morávek (PRO Plzeň). Magistrát letos poprvé prostřednictvím odboru sportu přispívá na účast i svým zaměstnancům a motivuje je tak k dojížďce na kole.

„Akce Do práce na kole upozorňuje nejen na zdravý životní styl, ale i na problematiku udržitelné městské mobility, kde je žádoucí, aby se na kole přepravovalo po městě více lidí. Město se k tomu snaží vytvářet podmínky, budovat cyklostezky a další infrastrukturu a také apelovat na lidi, aby kolo k běžnému pohybu po městě využívali. Proto chceme jít příkladem a kampaň Do práce na kole velmi rádi i vlastní účastí podpoříme,“ uvedl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí s tím, že během května chce absolvovat na cestách z domova na radnici i na různá jednání co nejvíce kilometrů na kole. „A hlavně doufám, že nám to pak s kolegy radními a úředníky vydrží i po zbytek roku a stojany na radnici a úřadech budou často obsazené,“ dodal Aleš Tolar.

„Důvodů, proč se do práce či do školy dopravovat aktivně, bezmotorově, je celá řada. Kromě již zmíněných výhod přispěje pravidelná jízda na kole k lepší fyzické i psychické kondici. Věřím, že se i díky této výzvě bude cyklistika v našem městě ještě více rozvíjet. Není cílem nasbírat co nejvíce kilometrů, ale zkusit se pravidelně hýbat a užívat si radost z cesty,“ řekl radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

O aktivní způsob dopravy projevily zájem a do květnové výzvy se přihlásily již více než tři stovky týmů z řad Plzeňanů a za město Plzeň a městské organizace přes dvě desítky týmů. Připojit se plánuje ještě mnoho dalších zaměstnanců magistrátu.

Do kampaně Do práce na kole se kromě cyklistů mohou zapojit běžci, chodci, nebo vozíčkáři. Jezdit se bude i na koloběžkách, bruslích a longboardech. Registrovat se do 13. ročníku této akce mohou jednotlivci i skupiny ještě v prodlouženém termínu do 7. května. Akci pořádá spolek AutoMat, v plzeňském kraji ji koordinuje organizace Plzeň na kole.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat