Praha 8: cyklostezka A2 v Karlíně prošla rekonstrukcí

Publikováno: 26. května. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: Martin Š.
Publikováno: 26. května. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: Martin Š.

Po čtyřech měsících byla dokončena rekonstrukce stezky pro pěší a cyklisty v pražském Karlíně. Nadřazená cyklotrasa A2 je tak v tomto úseku nově asfaltová, širší a s veřejným osvětlením. Akci za 12 milionů provedla Praha 8 za finančního přispění pražského magistrátu.

Kilometr dlouhý úsek stezky je nově rozšířen na 4 metry. Největším vylepšením je nový zpevněný povrch, předchozí mlat nebyl dobře udržován a tvořily se zde velké kaluže. Akce navazuje na předchozí etapu rekonstrukce cyklostezky na nadřazené cyklotrase A2, která lidi na kolech i pěší dovede až do Libně. Stavba byla zpožděně zahájena letos v lednu, původně měly práce začít už v létě 2022.

„Modernizaci cyklostezky v Karlíně považuji za jeden z nejvýznamnějších cykloprojektů v tomto volebním období. Další podobně důležitá pak bude drážní promenáda nebo cyklostezka přes Dvorecký most. Společná stezka pro chodce i cyklisty, která je celoročně sjízdná, navíc otevírá i nové pohodlnější možnosti dojíždění z východu Prahy do centra města. Na realizaci tohoto projektu městská část Praha 8 minulý rok získala od magistrátu 12 milionů korun,“ řekl u příležitosti otevření stezky Zdeněk Hřib (Piráti), náměstek primátora pro oblast dopravy.

Brzy naváže Štvanická lávka

Na stezku brzy vyústí Štvanická lávka, která propojí Karlín a Holešovice. Lávka bude také široká 4 metry a bude zde společný provoz pěších a cyklistů. Na druhém břehu u holešovické tržnice lávka naváže na Bubenské nábřeží, kde bude chodník s povolenou jízdou kol a cyklopruhy. V této části Prahy tak vznikne mnoho nových potenciálních spojů bez kontaktu se silničním provozem.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

MaT 28. 5. 2023, 16:37

Dneska jsem jel z Prahy na Mělnicko, tak jsem to vzal schválně tudy a moc pěkně se po tom jede. Myslím někde na Facebooku se někdo ptal, proč tam přibylo to zábradlí, že tam před tím nebylo - no, hádám možná se ta stezka trochu rozšířila, zaítmco břeh dole se asi neposouval, takže ten svah teď bude strmější. Tak aby z něj někdo nepadal až dolů do Vltavy...

Jo a jel jsem i kolem napojení lávky do Karlína. Byl tam docela čilý ruch, tak jsem se pánů ptal, jestli neví, jaká je poslední verze termínu otevření a říkali, že prý zítra a dělali si legraci, že mi ty zábrany dají pryč a jestli se nechci zkusit po lávce projet, dokud je ještě takhle bílá, než to zvandalizují nějací sprejeři... :-)

Jen jsem si říkal, že dneska by asi na otevření byl taky hezký den, ale asi aby se u toho mohli vyfotit všichni magistrátní i městočásteční politici a nemuseli doma manželkám vysvětlovat, proč nejsou v neděli raději s rodinami... A novináři asi taky budou raději, když to bude v pracovní den...

Štěpán 29. 5. 2023, 06:57

A co pokračování u Povltavské? Podle obrázků z novinek P-8 už se mělo začínat několikrát...

Daniel 29. 5. 2023, 08:55
3
1

Akurat by mohol niekto konecne odstranit znacenie objizdky ktore je pri hoteli Hilton. Stezka sa totiz z centra tvari ako uzavreta.

Caidel 30. 5. 2023, 10:22

Daniel: Dnes již odstraněno. Ale minulý týden mě to přesně dost naštvalo, protože už ten úsek byl průjezdný (poslední místo kde betonovali se už dalo objet po chodníčku vedle) a pořád se to tvářilo že ne. A všichni co to znali už jezdili jako obvykle, takže na značení pak není vůbec spoleh.

MaT: Dnes to při průjezdu okolo tedy ještě dokončeně moc nevypadalo. Už se to očividně blíží, ale...

Martin P. 30. 5. 2023, 23:43

Mohla by u těchto zpráv být kromě fotek i mapa nebo odkaz na mapu? Nejlíp ale schematické vyznačení zmiňovaného úseku v kontextu návazných tras. Pokud to není moc pracné.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat