Poděbrady zveřejnily plán na zrušení cykloobousměrky a zřízení jednosměrky před školou

Publikováno: 15. července. 2023, 3 min. čtení
Úvodní foto: Mapy.cz
Publikováno: 15. července. 2023, 3 min. čtení
Úvodní foto: Mapy.cz

Město Poděbrady dle úřední desky plánuje v rámci zklidnění automobilové dopravy zjednosměrnit ulici Studentská. Ta je přístupovou komunikací místního gymnázia, mateřské i základní školy.

Opatření opomíjí lidi na kole, kterým kvůli zjednosměrnění komplikuje průjezd rezidenční čtvrtí a ke školám. Návrh též ruší cykloobousměrku v ulici Pionýrů. Ta v ulici, kde je zóna 30, fungovala více než 10 let. V rámci cyklistické sítě sloužila jako klidná propojka z centra města.

Na dotaz Městem na kole místostarosta Poděbrad Miroslav Holas (Naše Poděbrady) uvádí, že cílem celého záměru je především snaha o zklidnění automobilové dopravy před školskými zařízeními. Zároveň dodává, že i přes současně plánované zjednosměrnění ulice pro veškerou dopravu by se radnice ráda do budoucna zabývala tím, jak průjezd cyklistů v místě zachovat v obou směrech. „S tím šířeji souvisí i záměr rekonstrukce povrchu vozovky v souběžné ulici Dr. Horákové a vybudování cyklostezky v této ulici od zadního traktu základní školy T.G.M. až po okružní křižovatku s ulicí Mánesova,“ dodává pro Městem na kole místostarosta Holas

Změní se plány s novým vedením města?

Zároveň místostarosta Holas pro Městem na kole vyvrací, že by město chtělo rušit cykloobousměrku v ulici Pionýrů. Rozpor svých slov se zveřejněným návrhem z úřední desky zdůvodňuje komunikačními šumy souvisejícími s nedávnými změnami ve vedení města (v průběhu jara se rozpadla dosavadní vládnoucí koalice a byl vyměněn starosta Poděbrad, pozn. red.).

Dle slov místostarosty Holase řešil bývalý starosta některé záležitosti bez vědomí zbytku vedení města, což zapříčinilo i zmíněné rozpory ohledně možnosti rušení cykloobousměrky v ulici Pionýrů. Dále doplňuje, že řešení celé oblasti se teprve připravuje. „Cíl je jasný, zklidnit dopravu okolo škol a vytvořit podmínky pro lepší dostupnost cyklistů v uvedené lokalitě,“ uzavírá pro Městem na kole místostarosta Holas.

Podat připomínku může každý dotčený občan

Možnost podat připomínku k návrhu na rušení cykloobousměrky a zavedení jednosměrného provozu pro veškerou dopravu mají všichni dotčení občané, a to do 2. srpna 2023. Návrh opatření obecné povahy k nahlédnutí i stažení najdete zde.

Komentáře k článku

Zvol 15. 7. 2023, 08:33

Na přiložené mapě to vypadá, jako když cykloobousměrka náhle končí v křižovatce se Školní, ale podle mapy.cz cyklopruh pokračuje až k Dr. Horákové.

Martin Šnobr 15. 7. 2023, 08:47

@Zvol –Chvíli potrvá, než se to v mapě zobrazí, ale opravil jsem to. Díky.

MaT 16. 7. 2023, 09:46
2
1

Wow, rušením cykloobousměrem ke zklidnění dopravy. To je tedy hodně progresivistický přístup. :-) Jestli tam mají nějaké problémy se starosty, nechtějí půjčit z Prahy našeho pana docenta, ten by tam možná zapadl. :-)

Ale tak snad je to opravdu jen nějaký komunikační bordel (šum mi přijde moc jemné slovo) a nakonec to dopadne dobře a cykloobousměrka se nezruší a ještě třeba nějaké přibudou. Budeme Poděbradům držet palce...

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat