Sdílená kola bude v Krnově nabízet jiná firma, v soutěži uspěla Rekola

Publikováno: 18. listopadu. 2023, 3 min. čtení
Aktualizováno: 19. listopadu. 2023
Úvodní foto: PID
Publikováno: 18. listopadu. 2023, 3 min. čtení
Aktualizováno: 19. listopadu. 2023
Úvodní foto: PID

Od ledna bude v Krnově na Bruntálsku provozovat sdílená kola společnost Rekola. Uspěla v soutěži. Uživatelé mohou očekávat minimálně 120 kol a nově i celoroční provoz. Letos měli k dispozici 100 kol na 32 stanovištích. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová.

Společnost Rekola bude tuto službu nabízet v následujících dvou letech. Firma provozuje kola v Praze, v Brně nebo v Českých Budějovicích.

Uživatele v Krnově žádná výraznější změna nečeká. Stanice zůstanou v místech, na která jsou zvyklí, případně podle potřeby ještě může být jejich počet rozšířen. Kol budou mít k dispozici minimálně 120. Zaveden bude celoroční provoz, protože Krnované projevili zájem o výpůjčky také v zimních měsících.

„Stejných zůstane prvních 15 minut zdarma, následný poplatek za dalších 30 minut jízdy se ale zvýší z 12 na 24 korun. To se však v Krnově dotkne naprostého minima uživatelů, protože dosud bylo 95 procent všech realizovaných výpůjček do 15 minut, tudíž je cyklisté měli zcela zdarma,“ uvedla referentka města Kristýna Kutálková.

Podobný bude i způsob vypůjčení, k němuž budou uživatelé potřebovat jen data a staženou mobilní aplikaci Rekola s registrací. Následně stačí mobilním telefonem načíst QR kód umístěný na košíku a kolo se samo odemkne. Podrobnější informace zájemci získají na stránkách www.rekola.cz.

Uživatelé sdílených kol v Krnově, kteří mají ještě kredit u nynějšího provozovatele, tedy společnosti Nextbike, by jej měli vyčerpat do konce listopadu. „Jejich aplikace však platí ve všech městech, kde firma působí. V případě nevyčerpání do konce listopadu tak kredit mohou využít například v Opavě, Ostravě nebo v Olomouci. Kredity nejsou vázány na konkrétní město, ale uživatel je může použít všude tam, kde Nextbike službu provozuje, což je také řada evropských měst,“ řekla Kutálková.

Cena, kterou bude město platit za výpůjčku sdíleného kola oproti předchozímu období mírně vzroste. Zatímco veřejné zakázky pro provozování sdílených kol v letech 2022 – 2023 se zúčastnil pouze Nextbike s nabízenou cenou 16,44 Kč bez DPH za jednu výpůjčku, letošního tendru pro příští dva roky se zúčastnily firmy dvě. Vybrána byla již zmíněná výhodnější nabídka Rekol, která nabídla pro příští dva roky cenu 20,86 Kč bez DPH za jednu výpůjčku. V pořadí druhá nabídka přepokládala cenu 21,88 Kč za jednu výpůjčku.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat