Světelná závora před Vyšehradem už nebude brzdit cyklisty

Publikováno: 22. března. 2024, 1 min. čtení
Aktualizováno: 21. března. 2024
Úvodní foto: Mapy.cz
Publikováno: 22. března. 2024, 1 min. čtení
Aktualizováno: 21. března. 2024
Úvodní foto: Mapy.cz

Semafor před Vyšehradskou skálou zabraňuje tomu, aby kolony aut v tunelu brzdily tramvajovou dopravu. Doposud se světelná závora vztahovala i na lidi projíždějící tudy na kole, kteří kolony nezpůsobují. To by se mohlo brzy změnit.

Pražský magistrát na křižovatce Podolské nábřeží – U Podolského sanatoria stanovil úpravu, která pod stávající semafor doplní menší semafor pro cyklisty. Ten umožní řízení cyklistické dopravy nezávisle na dopravě automobilové.

Pokud bude bude hrozit tvorba kolony ve Vyšehradské skále, autům tak padne červená, zatímco na kole bude možné pokračovat bez problému dál. Zlepší se tak provoz na nejfrekventovanější pražské cyklotrase A2.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Brahma 22. 3. 2024, 10:01
11
1

Zejména se tím podstatně zvýší bezpečnost průjezdu cyklistů tunelem. Na tu červenou se auta pěkně naštosují a pak nebohého cyklistu v tom tunelu popohánějí a musí dělat nájezd do středu mezi koleje před chladičem za něj přilepeného auta. Tunelem se nejlépe jezdí bez aut, když ta auta pěkně stojí na červenou před Sanatoriem.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat