Cyklisté budou moci platit v cyklověžích ve Středočeském kraji Lítačkou

Publikováno: 05. dubna. 2024, 2 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Biketower.cz
Publikováno: 05. dubna. 2024, 2 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Biketower.cz

Cyklisté budou moci platit za parkování kol v cyklověžích ve Středočeském kraji PID Lítačkou. Řada cestujících bude moci parkovat zdarma. Rozhodli o tom včera středočeští krajští radní. Pilotní provoz služby má začít v září, informoval ČTK Josef Holek ze středočeského krajského úřadu.

„Cestující budou hradit poplatky za uložení svých kol prostřednictvím aplikace PID lítačka. Integrací cyklověží do systému PID Lítačka tak podpoříme užívání aplikace jako takové a zvýhodníme držitele vybraného sortimentu časových předplatních kuponů PID, kteří pro své cesty za prací, do škol a do zaměstnání využívají i jízdní kola a uschovávají je právě v cyklověžích,“ uvedl krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).

S aplikací bude možné parkovat za pět korun na den. „Pokud jsou držiteli vybraného sortimentu časových předplatných kuponů PID, budou parkovat zdarma. Náklady za uložení kola ponese kraj. Uložení zdarma bude mít cestující na jeden den, a to se zakoupeným pásmem, ve kterém se cyklověž nachází a pokud zároveň bude mít kupon délku trvání čtvrt roku a více,“ doplnil Borecký.

Od podzimu bude tedy možné za parkování kola platit třemi způsoby: přímo u terminálu věže, prostřednictvím InKarty Českých drah nebo Lítačkou. Zapojení cyklověží do systému včetně potřebných úprav hejtmanství vyjde téměř na tři miliony korun.

Cyklověž je samoobslužný skladovací systém pro kola, který umožňuje uskladnění kola v bezpečném a suchém prostředí, bez přístupu jiných osob. Celý systém je monitorován kamerovým systémem. Cyklověže, které jsou otevřeny nepřetržitě, jsou ve Středočeském kraji dva v Lysé nad Labem, další v Milovicích, Berouně, Poděbradech, Čelákovicích a Kolíně.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Komentáře k článku

Tomek 5. 4. 2024, 08:27

Pozitivní. Snad tím vznikne i tlak ze strany SČK, aby provozovatel odstraňoval kola zabírající kapacitu několik měsíců...

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat