Středočeský kraj chce v srpnu spustit dotace na infrastrukturu pro cyklisty

Publikováno: 23. června. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 21. června. 2024
Autor: ČTK
Úvodní foto: Martin Šnobr
Publikováno: 23. června. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 21. června. 2024
Autor: ČTK
Úvodní foto: Martin Šnobr

Středočeský kraj chce v srpnu spustit dotační program na infrastrukturu pro cyklisty, konkrétně na stavbu páteřních cyklostezek a vznik cykloboxů nebo cyklověží. Středočeští krajští radní 6. června schválili vyčlenění 22 milionů korun, program ještě budou schvalovat středočeští zastupitelé.

Žádat o peníze budou moci obce, města i jejich svazky, informoval ČTK Josef Holek z krajského úřadu.

Podle krajského radního pro veřejnou dopravu Petra Boreckého (STAN) v řadě míst kraje často chybí propojení cyklostezek a jejich rozložení je také nerovnoměrné. „A to hodláme změnit i tím, že budeme podporovat obce s jejich projekty, resp. velkorysým nastavením podpory zrychlíme výstavbu cykloinfrastruktury,“ uvedl Borecký.

Dotace mohou posloužit na nová úložiště pro jízdní kola, tedy na zřizování cyklověží, koláren nebo cykloboxů u vlakových či autobusových stanic.

Vedení Středočeského kraje nedávno připravilo novou Koncepci rozvoje cyklistiky. Jde o strategický dokument, který stanovuje priority pro rozvoj cyklistiky a cyklodopravy v regionu. Jsou v něm komplexní informace o současném stavu cykloturistiky a o potřebách měst a obcí pro období následujících šesti let. Připravovaný dotační program na ni navazuje. Středočeským krajem nyní vede 503 kilometrů cyklotras.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat