Na západní straně Nuselského mostu byla dokončena revitalizace Karlovského předmostí. Rekonstrukce proměnila dosud opomíjený park v upravený veřejný prostor s novou zelení, mobiliářem a vyhlídkami na Nuselské údolí a Vyšehrad. Součástí projektu je také nové napojení pro pěší a cyklisty.
V rámci rekonstrukce vznikla nová 55 metrů dlouhá asfaltová společná stezka pro pěší a cyklisty, která propojuje ulici Horská s nájezdem na smíšenou stezku vedoucí po chodníku Nuselského mostu. Oproti původnímu stavu nabízí přímější a přehlednější napojení na most.
Součástí revitalizace byla také obnova parkových cest, schodiště, opěrných zídek a mobiliáře. Přibyly nové trávníky, stromy, keře i záhony a upraveno bylo hospodaření s dešťovou vodou. Dominantou prostoru se stal umělecký objekt Zpřítomnění, který připomíná někdejší dětskou nemocnici zbouranou kvůli výstavbě Nuselského mostu.
Pro cyklistickou dopravu je nejdůležitější právě nové napojení na smíšenou stezku přes Nuselský most. Podle pražského cyklogenerelu je totiž v tomto místě vedena páteřní cyklotrasa A4. Přestože se v minulosti mluvilo o vedení cyklistů po vozovce magistrály, dnes je pravděpodobnější, že trasa bude i nadále vedena po společné stezce na chodníku mostu.
Nová stezka ale zatím neřeší průjezdnost celé trasy. Aby bylo možné projet souvisle mezi centrem města a Nuselským mostem v obou směrech, chybí ještě vyznačení cykloobousměrky v ulici Ke Karlovu. Právě ta by umožnila legální průjezd od Karlova směrem k mostu bez nutnosti objíždět lokalitu po frekventovaných komunikacích. Praha 2 však její zavedení dlouhodobě odmítá.
Redakce proto městskou část oslovila s dotazem, zda se po dokončení revitalizace Karlovského předmostí zřízení cykloobousměrky v ulici Ke Karlovu připravuje, případně zda se s ním v budoucnu počítá.
Líbil se Vám článek? Chcete v Česku lepší podmínky pro cyklodopravu?
Podpořte nás, stačí i 100 korun. 💙🚲
Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz
Clovek 5. 8. 2026, 09:37
Vyzkoušeno naposled dnes ráno. Žádné zlepšení nepozoruji, jen to vypadá lip - což vzhledem k magistrále hned vedle není moc podstatné. Návaznost skutečně není skoro žádná, ani z magistrály se tam nedá legálně najet.
Na poměry P2 úspěch, že tam cyklisty úplně nezakázali - to se momentálně připravuje v sadu Bratří Čapků.
komentář