V předprostoru vlakového a autobusového nádraží v Šumperku v podhůří Jeseníků došlo k výstavbě cyklověže s kapacitou 118 jízdních kol. Součástí realizace je také trojice kvalitních cyklostojanů a veřejná pumpička.
K výstavbě cyklověže došlo v rámci rekonstrukce autobusového nádraží, které se v novém otevírá v pondělí 18. ledna 2021. Na území Česka se tak nyní nachází již 16 cyklověží „Bike Tower“, ty nejnovější jsou kromě Šumperku v Berouně (2020), Lysé nad Labem (2020) či v Jaroměři (2019).
V hlavním městě se s cyklověží aktuálně nepočítá nikde.
Na konci roku 2019 došlo k demolici historicky první cyklověže v Česku – v Hradci Králové. Ta byla už od června 2018 kvůli sporu města s výrobcem mimo provoz. Cyklověž stála na pozemku, kde se má začít stavět hotel a musela tedy pryč – i když předchozí vedení radnice výrobci slíbilo, že věž odkoupí a přemístí na stálejší lokaci.
Líbil se Vám článek? Chcete v Česku lepší podmínky pro cyklodopravu?
Podpořte nás, stačí i 100 korun. 💙🚲
Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz