Elektrokola Bolt přichází do Brna, elektrokoloběžky do Ostravy a Frýdku-Místku (TZ)

Publikováno: 26. března. 2021

Tisková zpráva Bolt

Nabídku osobní dopravy v Brně a Ostravě rozšíří sdílená elektrokola a elektrické koloběžky Bolt. V průběhu jara pak budou tyto stroje zavedeny v několika dalších městech po celé republice.

Po Praze přijíždějí zelená elektrokola do Brna, kde si bude navíc možné půjčit elektrické koloběžky Bolt. Ve stejný den, ve středu 24. března, uvede platforma Bolt sdílené koloběžky také v Ostravě a Frýdku-Místku s tím, že v příštích týdnech je začne nabízet i v dalších městech v Čechách a na Moravě.

Sdílená elektrokola a elektrické koloběžky jsou důležitým prvkem městské dopravy budouc-nosti. Jsou rychlé, za pár minut přejedete centrum města, i v dopravní špičce a aniž se při tom zapotíte. Jejich provoz je vysoce ekologický, protože nejenže nečoudí, ale především jsou naše koloběžky vyrobeny a provozovány s cílem, být klimaticky neutrální,” vysvětluje Martin Zajíc, manažer pro elektrická kola a koloběžky Bolt pro Českou republiku, a dodává: „Jsme rádi, že přinášíme tuto moderní a k přírodě šetrnou formu městské mobility do čím dál delší řady českých a moravských měst. Je to také součástí našeho závazku, stát se v roce 2021 největším poskytovatelem služeb mikromobility v Evropě, provozující 130 tisíc kolobě-žek ve více než sto městech.

Elektrokola i koloběžky Bolt si lze vypůjčit přes aplikaci dostupnou na Google Play i App Store, přes kterou si lze objednat i odvoz autem Bolt. Uživatel aplikaci přepne na vyhledávání kol a koloběžek a jejím prostřednictvím naskenuje QR kód umístěný na stroji. Platba za půjčení stroje je uživateli po ukončení jízdy automaticky stržena z karty uložené v aplikaci. Za prvních 5 minut jízdy na elektrokole zaplatí zákazník 5 Kč za minutu, poté se minutová sazba sníží na 4 Kč. Sazba za využití koloběžky se počítá stejně, jen činí o korunu méně, tedy 4 respektive 3 Kč. Zelená elektrokola a koloběžky tak představují výhodnou, a vzhledem k současné medicínské krizi také bezpečnou alternativu hromadné dopravy plné cestujících. Významně tak rozšíří nabídku osobní dopravy v Brně, Ostravě, Frýdku-Místku a brzy i v dalších městech.

Komentáře k článku1

Oldřich Jan Váňa, M.A. 29. 03. 2021, 18:42

V posledních dne jsem si všiml odstavených el koloběžek v různých části Ostravy, kde jsou i několik dní aniž by byli umístěny dle podmínek užití????????????????

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Cyklorikša sveze nově i pacienty v Kladrubech
Česko,

Cyklorikša sveze nově i pacienty v Kladrubech

29. července. 2021, 5min. čtení
Praha 12 začala stavět cyklostezku na Točné
Praha,

Praha 12 začala stavět cyklostezku na Točné

27. července. 2021, 1min. čtení
Návod: Jak si na kole rozumět s autobusy
Pokročilí,

Návod: Jak si na kole rozumět s autobusy8

25. července. 2021, 14min. čtení