Hranice na Přerovsku se pustily do stavby další etapy cyklostezky Bečva

Publikováno: 24. března. 2023
Zdroj: ČTK

Hranice se pustily do další etapy stavby cyklostezky Bečva, která vede po pravém břehu řeky. Pomůže odklonit cyklistickou dopravu z frekventované silnice. Nový úsek naváže na cyklostezku vedoucí od Ústeckého mostu po Partyzánskou ulici, nyní bude pokračovat až k mostu v Mostní ulici. Stavba téměř 800 metrů dlouhé trasy vyjde na 4,6 milionu korun, město na akci získalo dotaci ve výši 3,7 milionu korun od Státního fondu dopravní infrastruktury, sdělil ČTK mluvčí města Petr Bakovský. Cyklostezka Bečva je jedna z nejdelších cyklotras v zemi.

Nová cyklostezka v délce 795 metrů by měla být hotova o prázdninách. „Pomůže v odklonění cyklistické dopravy z velmi frekventované silnice I/35. Cyklisté pak mohou přejet na druhou stranu Bečvy buď po mostě nebo přes jez a pokračovat dál po proudu,“ uvedl mluvčí radnice. Nová cyklostezka bude mít podle něj návaznost i na druhé straně, kde bude trasa pokračovat směrem k Černotínu, a to buď přímo do obce nebo k připravované lávce, která spojí pravý a levý břeh řeky.

Od Mostní ulice poté mohou cyklisté pokračovat po již vybudované cyklostezce směrem na Lipník nad Bečvou přes místní část Rybáře, průjezd však bude tímto směrem do léta komplikovaný kvůli chystaným opravám stezky. „Město letos chystá velkou opravu úseku Rybáře – chatová oblast Dříň. V tomto asi dvoukilometrovém úseku je šest míst, kde je cyklostezka ve špatném stavu a už není zcela bezpečná, zejména pro bruslaře. Proto nyní probíhá výběr firmy, která bude opravu provádět, a naší snahou bude, aby oprava byla hotová také do prázdnin,“ doplnil mluvčí radnice. Město má na tuto akci vyčleněno v rozpočtu 2,4 milionu korun.

Hranice do budoucna chystají i stavbu dalších tras, město připravuje například cyklostezku Žáčkova, která by měla vylepšit úsek od sportovního areálu a dál kolem vodní plochy Pískáč. Město zároveň chystá novou cyklostezku v úseku ulice Tovární – Římský most, která naváže na síť cyklostezek na severním konci Hranic, uvedla radnice na svých stránkách.

Cyklostezka Bečva vede od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou. Měří přibližně 160 kilometrů. V Olomouckém kraji vede přes tři velká města a to Hranice, Lipník nad Bečvou a Přerov, který protíná ke konci své trasy. Sjízdná je na kolech, ale některé její úseky i na in line bruslích. Trasa cyklostezky Bečva vede po stezkách pro cyklisty, místních komunikacích a v omezené míře i silnicích III. a II. třídy. Každoročně přibývají nové úseky.

Přidej komentář

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Prague 9: A new bike path along Granitova
News,

Prague 9: A new bike path along Granitova

23. června. 2024, 3min. čtení