Janette Sadik-Khan o Praze: Zaveďte bikeshare

Publikováno: 22. června. 2012
Zdroj: ECF

Janette Sadik-Khan, newyorská komisařka pro dopravu, při nedávné návštěvě Prahy doporučila soustředit se na zlepšení veřejné dopravy v suburbanu a snížit počet aut vjíždějících do centra města. Zavedení bikesharingu by díky kompaktnosti města mohlo změnit způsob cestování po Praze („A similar program /like NYC bikeshare – pozn. ed./ could transform travel in Prague, which remains a fairly compact city.“). Celý rozhovor v angličtině zde.

Komentáře k článku

újezďák 27. 6. 2012, 14:05

Bikesharingem v suburbanu za světlejší futur publik dopravy a never jinak :)

Vratislav Filler 27. 6. 2012, 17:12

Možno vysvětliti, co má světlá budoucnost dojíždění na kole k vlaku v suburbanu společného s bikesharingem v centru Prahy?

újezďák 27. 6. 2012, 20:04

To bych spíš čekal od tebe :)
Prostě jsem vzal většinu úplně cizích slov, jejichž kontext jsem pracně v krátké zprávě vytušil a v podobném smyslu stvořil větu.
Promiň ale to "v suburbanu " mě opravdu dostalo :)

josuk 27. 6. 2012, 20:58

a není to tak, že se jednou projela (na elektrokole) po nejelegantnější pražské cyklostezce pod Vítkovem (a žižkov přece je typický suburban..? nebo ne?). Podle mě sharing, je atrakce zejména pro cizince, nebo snad není? Tak pak bych nerad, aby se nám tu na té pražské infrastruktuře návštěvníci Prahy jenom zbytečně pomlátili.. ;-)
Jinak sharing určitě dobrá idea, ale jako všechno co jakoby "patří všem" to nemá asi nikde lehký http://imageshack.us/photo/my-images/221/dsc0046bb.jpg/ --- museli by IMHO na tom žižkově ke každému stojanu postavit i služebnu minimálně MP ;-)

Vratislav Filler 27. 6. 2012, 22:15

A to jsem ještě nenapsal v "suburbahnu" :-)

Váš skepticismus mě odrovnává. Celý projekt bude v ceně jedné tramvaje 15T. Jediné, co se na něm dá pohnojit, je realizace, což je sice značné riziko, ale když už to má kdejaké město, tak Praha zase nebude tak extra jiná. Na ten obrázek můžu ukázat fotky z Karlína, kde to Homeport dlouhodobě testuje a obdobu tohoto jsem tam fakt nějak neviděl.

Petr Dlouhý 27. 6. 2012, 23:46

josuk: Za těch šest let co to tam Homeport provozuje se v Karlíně (!) ztratila dvě kola. Nevím kolik jich bylo zničeno, ale neřekl bych, že by se to nějak vymykalo jiným městům.

Navíc Žižkov je na kopci, takže v první fázi by s ním asi nikdo nezačínal.

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat