Krnov přesedá na Rekola

Publikováno: 05. ledna. 2024
Zdroj: Krnov

Na Nový rok se do ulic Krnova vrací sdílená kola. Tuto službu bude v Krnově v příštích dvou letech nově celoročně poskytovat společnost REKOLA Bikesharing. Ta se ve smlouvě zavázala, že zajistí dostupnost 120 městských kol, s výjimkou zimního období, kdy by jich mělo být v provozu méně, minimálně ale 50. Vypůjčit si je bude možné v 34 stanicích, jejichž umístění se nemění.

„S novým dodavatelem se nám podařilo vyjednat lepší podmínky pro uživatele, než jsme avizovali v listopadu. K původním 15 minutám zdarma, které mají garantované od města, dostanou dalších 15 minut zdarma od Rekol. To znamená, že každou jízdu mají prvních 30 minut zdarma. Následný poplatek za dalších 30 minut jízdy bude činit 15 korun, přičemž původně to bylo 24 korun,“ uvádí referentka odboru rozvoje města Kristýna Kutálková.

Dobrou zprávou také je, že společnost pro Krnovany připravila úplně nová kola a že o provoz bikesharingu ve městě, to znamená převoz kol mezi jednotlivými stanicemi, opravy kol a další, se bude starat zaměstnanec přímo v Krnově na plný úvazek. „To, že servis kol a řešení akutních situací, o které není nouze, bude přímo v místě, kde kola jezdí, je obrovskou výhodou,“ dodává Kristýna Kutálková.

K půjčování bude potřeba si stáhnout do mobilního telefonu aplikaci Rekola a zaregistrovat se v ní. Následný postup je podobný jako u dřívějšího poskytovatele sdílených kol, společnosti Nextbike. „Načtením QR kódu na košíku kola se zámek na zadním kole automaticky odemkne. Po ukončení jízdy bude potřeba bicykl zaparkovat na stanovišti a zamknout ho páčkou na zadním kole,“ popisuje Kristýna Kutálková. Vše potřebné cyklisté zjistí rovněž na webu města, na stránkách poskytovatele rekola.cz i prostřednictvím letáčků.

Zpráva je převzána z webu Krnova, najdete ji zde.

Komentáře k článku

Lubomír 13. 1. 2024, 10:22

Vypadají lépe, ale bohužel jen pro majitele účtů, QR kódu, atd. , nelze platit v hotovosti za kilometr jako u Taxi

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat