Luhačovice vyznačí pruh pro cyklisty centrem lázeňského města

Publikováno: 11. září. 2023
Aktualizováno: 13. září. 2023
Zdroj: ČTK

Zastupitelé Luhačovic na Zlínsku schválili podle připravené studie rekonstrukci ulice Nábřeží. Její součástí je vytyčení cyklopruhu, kterým začne značení průjezdnosti centrem lázeňského města, sdělila ČTK mluvčí radnice Hana Srncová.

„Město v příštím roce na své náklady může vymezit i průjezdný jízdní pruh odlišné barvy přes písečnou část Lázeňského náměstí a tím propojit ulici Nábřeží s Jurkovičovou alejí pokračující k Luhačovické přehradě,“ uvedla mluvčí. Tím se podle ní zamezí kolizím mezi cyklisty a chodci

Zároveň začne stavba pěší lávky v Družstevní ulici na opačné straně města. „Díky tomu bude umožněno zaparkovat vozidla z této ulice na parkovací ploše, majitelé vozidel se tím pádem bez problémů dostanou po lávce ke svým domovům. V této lokalitě, kde nyní parkují auta, pak bude pomocí piktogramů nově vyznačená trasa pro cyklisty, která povede až k místnímu nádraží. Tímto se vyhoví požadavkům dopravy na zajištění bezpečného průjezdu cyklistů v dané části města,“ uvedla mluvčí.

Cílem radnice je do dvou let propojit cyklostezku z Biskupic s průjezdem přes Luhačovice k Luhačovické přehradě v Pozlovicích. „Poslední fází bude vyznačení úseku od nádraží ke Kulturnímu a kongresovému centru Elektra,“ uvedla Srncová.

Přidej komentář

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Co chystají městské části: Praha 11
Praha,

Co chystají městské části: Praha 11

29. září. 2023, 6min. čtení3