Obnova křižovatky Ostrovského x Stroupežnického na Smíchově – nové ochranné cyklopruhy

Publikováno: 08. listopadu. 2020

Na Smíchově u autobusového nádraží Na Knížecí dokončila TSK Praha obnovu křižovatky ulic Stroupežnického a Ostrovského. V rámci ní byl vyznačen 140 metrů dlouhý ochranný cyklopruh v ulici Ostrovského a přibližně 40 metrů dlouhý ochranný cyklopruh v ulici Stroupežnického. Oba tak v hustém provozu ulehčí cyklistům průjezd k semaforům. Zároveň bylo vytvořeno bezbariérové řešení přechodů a přibyly nové semafory.

Nový cyklopruh v ulici Ostrovského. Vlastní foto PNK

V červnu byla poblíž otevřena zrekonstruovaná ulice Vltavská, jejíž cyklopruh v budoucnu možná přímo naváže na tento v ulici Stroupežnického a umožní bezpečnější průjezd směrem na nábřeží.

Přehlednější přechod pro pěší. Vlastní foto PNK

Nové, bezbariérové řešení přechodu. Zdroj: TSK Praha

Systematické zlepšování

Jde o další z obnov křižovatek, kde se pražský magistrát a především náměstek pro dopravu Adam Scheinherr a jeho kancelář zasazuje o integraci cyklistické dopravy a o vytvoření lepších podmínek pro pěší, jak to požadují české normy. Podobně bylo letos zrekonstruováno v Praze velké množství křižovatek. Tomuto tématu jsme se více věnovali v článku „Cyklopruhy končící před křižovatkami = minulost?

Krátký cyklopruh v ulici Stroupežnického ještě před doplněním znaků kol. Umožňuje bezpečnější vjezd do křižovatky. Zdroj: TSK Praha

Nové opatření v naší mapě: Smíchov začíná tvořit síť cyklopruhů. Pro detail klikněte.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Revoluční bez revoluce
Hodnocení infrastruktury,

Revoluční bez revoluce6

05. května. 2021, 6min. čtení