Praha 8 doplnila v roce 2023 sedm cyklostojanů v Karlíně a Libni

Publikováno: 25. února. 2024
Aktualizováno: 29. února. 2024
Zdroj: Praha 8

V roce 2023 nechala MČ Praha 8 umístit na území Libně a Karlína další stojany pro jízdní kola na základě žádostí, které obdržela. Stojany osadila Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě žádostí městské části Praha 8. Dohromady se jedná o 7 stojanů, které mohou občané využít na těchto místech:

  • Křižovatka ulic Sokolovská a Za Invalidovnou – 3 stojany
  • Křižovatka ulic Pernerova a Thámova – 2 stojany
  • Náměstí Dr. Václava Holého – 2 stojany

„Nové stojany průběžně umísťujeme na základě žádostí občanů i cyklistické komunity. Nechali jsme takto v minulosti osadit desítky stojanů na veřejná místa, u škol i u zastávek MHD. Lokality pro umístění nových stojanů jsme vybírali i s ohledem na množící se sdílená kola, aby bylo možné je umístit do stojanů a ne uprostřed chodníků, a aby tedy nepřekážela chodcům,“ uvedl předseda dopravní komise Martin Jedlička (TOP 09 + STAN).

„Děkuji také cykloodborníkovi Václavu Křížovi za spolupráci s výběrem vhodných míst a děkuji také odboru dopravy za pomoc se zpracováním všech žádostí,“ dodal Jedlička.

S umísťováním cyklostojanů na vhodných místech bude Praha 8 pokračovat. Pokud máte nějaký tip, kde stojany chybí, pošlete ho, na e-mail: martin.jedlicka@praha8.cz.

Kde můžete cyklostojany v Praze 8 najít (on-line mapa):
https://www.praha8.cz/Mapovy-portal-MC-Praha-8-Cyklostojany.html

Komentáře k článku

Bohdan 27. 2. 2024, 08:55

Jsem si říkal, že kde to vzniklo těch 7 stojanových míst a ono to je jen 7 U celkově, místa jsou tři. To je spíše sarkastická zpráva, ne?

Martin Šnobr 28. 2. 2024, 10:22

Bohdan – bohužel stále lepší než většina městských částí... :/

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat