Starosta Prahy 1 Lomecký: Cyklistika neřeší zásobování, ani seniory a děti, ale mladé, silné a zdravé muže mezi 15 až 35 lety

Publikováno: 07. dubna. 2017

Lomecký v reakci na návrh Pirátů zřídit v centru Prahy více stojanů na kola řekl: „Jsou zde historicky úzké ulice a dlažba, což nikdy nebude vhodné pro cyklistiku. Centrum je uzpůsobené hlavně pro chodce. Více stojanů na kola by pak přivedlo do centra více cyklistů, kteří by neměli kudy jezdit, neboť se prý do centra nevejdou. Zároveň jízda na kole neřeší koncepci dopravy v centru metropole.“

„Cyklistika neřeší zásobování, ani seniory a děti, ale s prominutím řeší mladé, silné a zdravé muže mezi 15 až 35 lety,“ řekl Lomecký.

Více zde

Reakce na Facebooku

Vratislav Filler
@Oldřich Lomecký
Vážený pane starosto,
dovodulji si Vám sdělit, že je mi 40 let a jezdím po Praze 1 na kole.
S pozdravem,
Ing. Vratislav Filler, Ph. D.

Matej Lieskovsky
V centrech několika evropských měst se osvědčilo používání nákladních kol k zásobování obchodů v centru. Se zlepšující se infrastrukturou také klesá podíl „mladých, silných a zdravých mužů“ mezi cyklisty, neboť si na kole troufnou jezdit i ostatní.

Emil Olof Lávka
Koncepce dopravy podle Lomeckého – Pěší zóny pro turisty, zbytek ulice, kam narveme co nejvíc aut, plus postavíme za obecní stamiliony podzemní garáže, protože sem jezdí těch aut pořád málo a v garážích je tu asi jen 10 tisíc míst (fakt). Zásobování vyřešíme způsobem zaparkuj kdykoliv a jakkoliv umíš. Chodče dávej pozor na díry v dlažbě a kaluže, aut na chodnících a přechodech si nevšímej, úzké chodníky ignoruj, celé centrum je přece přizpůsobeno tobě. Kolo je sice nejrychlejší, ekologické, bezhlučné a nezabírá skoro žádné místo, ale už se sem nevejde a jezdí na něm jenom šílenci.

Komentáře k článku

David 7. 4. 2017, 23:48

Lomecký je jako škeble. Když otevře ústa na téma cyklistiky, vždycky vypadne nějaká pěkná perla.

Asi nemá cenu psát otřepaná klišé, jako že když chce někdo jet na kole z jedné části Prahy do druhé, zpravidla musí jet přes centrum... Vsadím se, že značky "obložené" zaparkovanými jízdními koly (protože stojany nejsou) mu v dalším projevu budou vadit více, než ulice přeplněné plechovkami k prasknutí. Stačí se podívat na Prašnou bránu, ve které je zřízeno parkoviště. Ještě že to památkářům nevadí, když v památce na gotické hradby zvyšuje důstojnost veřejného prostoru "limuzína" Darling Cabaret či jiné takové nádhery.

vlákno 8. 4. 2017, 02:34

:D Do Lomeckého dopravní koncepce ještě patří rozhodně nevracet na Václavák tramvaje, protože by vznikl dopravní uzel s desítkami tisíc cestujících denně, což by znamenalo příliš velkou zátěž pro tamní skanzen (a mohlo by narušit poklidné prostředí drogových dealerů a naháněčů do bordelů, kteří se už dostali do turistických průvodců a jsou součástí našeho kulturního niveau).

Jan Fiala - Kalimero 8. 4. 2017, 21:50

Já jsem silný, zdravý mladý muž už 62 let. Na kole jezdím po Praze od 12ti let. Lomecký kecá.

újezďák 10. 4. 2017, 13:56

Legrační, ten pán není o moc starší než já...
Ještě před pár roky valnou většinu aktivních pražských cyklistů ( neplést s propagandisty cyklistiky :) tvořili lidé věkově vysoko nad " lomeckého křivkoou" ... stačilo se podívat na stupně vítězů nájezdové kategorie Do práce na kole, většinou by mohli být otci a možná dědy některým lidem z řad organizátorů :)

David 10. 4. 2017, 14:13

Újezďák: To nic nezmění na Lomeckého postoji k cyklistice. K botám z krokodýlí kůže se šlapátka prostě nehodí - a cíl pak světí prostředky, i argumenty.

Wojtee 10. 4. 2017, 14:14

Ještě že tam není nic o iPhonech :D Jinak už jsem taky nad limitem, sakra...

újezďák 10. 4. 2017, 15:02

David, legrační je, že ten pán je údajně aktivní Sokol :)

Náhodou na akcích " zažít město jinak " kolikrát vidí člověk kola, obutí a oblečení vedle kterých by krokodýlí kůže vypadala jakou " funkční outdoor".
Když takové kolo když potkám na dlažbě sjezdu od Mánesa na náplavku nebo třeba Karoliny Světlé či Betlémské dalších pěkných míst Prahy 1 , tak jsou většinou uctivě vedena , asi aby seladonovi Lomeckému " neojela dlažbu " :)

Vratislav Filler 10. 4. 2017, 23:13

Lomecký je konzistentní. Sokol na Malé Straně má bývalé cvičiště použité jako parkoviště k pronajmutí.

újezďák 11. 4. 2017, 08:54

No já vždy myslel, že to parkoviště na místě bývalého cvičiště, které zničilo barokní zahradu , je k Hostelu a k Tyršovu domu, sportovní hale FTVS a k bazénu :) a ono je to Lomeckého :D

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat