Vsetín začne v září stavět další dva úseky cyklostezky Rokytenka

Publikováno: 09. září. 2023
Zdroj: ČTK

Vsetín začne v září stavět další dva úseky cyklostezky Rokytenka. Na hranici katastru města se propojí s již existující cyklostezkou na území obce Lhota u Vsetína, sdělila ČTK mluvčí radnice Jana Raszková. Stezka bude společná pro cyklisty, in-line bruslaře i chodce.

První, dvousetmetrový úsek cyklostezky Rokytenka otevřelo město před třemi lety. Navážou na něj další dva úseky, technicky jednodušší i levnější bude úsek na pomezí katastrů Vsetína a Lhoty u Vsetína. „Další více než dvousetmetrový úsek postavíme od hranice katastrů, kde navážeme na již hotovou cyklostezku vybudovanou obcí Lhota u Vsetína. Tato část povede zprvu podél komunikace I/69 směrem k centru města a následně odbočí doprava mezi areály firem Vasmo a JH Kovo. Za nimi se napojí na místní komunikaci, která bude až po budovu společnosti Irisa využívána jako další část cyklostezky,“ uvedl místostarosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).

Nový úsek cyklostezky, který bude mít povrch ze zámkové dlažby, vznikne do konce roku. Bude stát 4,3 milionu korun, 85 procent uznatelných nákladů pokryje evropská dotace.

Druhá část bude dlouhá téměř půl kilometru a povede mezi areály společností Kotrla a Irisa podél silnice I/69. „V tomto případě půjde o výrazně náročnější stavbu. S ohledem na fakt, že podél zmíněné silnice je svážné území, povede více než čtyři sta metrů cyklostezky po nově vybudované ocelové lávce založené na betonových patkách s mikropiloty. Bude třeba rovněž vybudovat opěrnou zeď naproti areálu firmy Kotrla a také opravit stávající opěrnou zeď u areálu firmy Irisa,“ uvedl Růžička. Součástí projektu je i nový přístřešek autobusové zastávky Rokytnice-Irisa, která bude bezbariérově napojena na cyklostezku.

Město si od této části slibuje zvýšení bezpečnosti občanů. „Podél frekventované silnice první třídy zde schází chodník. Lidé proto chodí po krajnici a to je mnohdy nebezpečné. Cyklostezka, která bude osvětlená a poslouží pěším i cyklistům, problém vyřeší,“ uvedl místostarosta. Stavba potrvá do podzimu příštího roku a bude stát 38,5 milionu korun včetně DPH, evropská dotace pokryje 85 procent uznatelných nákladů, pět procent dotace Zlínského kraje.

Radnice také připravuje protažení stezky směrem k centru města. „Aktuálně pracujeme na projektové dokumentaci stavby úseku od radaru až po sídliště Rokytnice. Cyklostezka by pak měla v budoucnu pokračovat z Rokytnice na Lapač a dále do centra města,“ uvedl Růžička.

Přidej komentář

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Co chystají městské části: Praha 11
Praha,

Co chystají městské části: Praha 11

29. září. 2023, 6min. čtení3