Wenzigova ulice nebude při probíhající instalaci přechodů přes magistrálu zobousměrněna pro jízdní kola

Publikováno: 26. srpna. 2015

Na křižovatkách se Sokolskou a Legerovou aktuálně vzniká pouze stavební příprava pro možné budoucí umístění potřebné světelné signalizace. Blok mezi oběma směry magistrály zůstane i nadále jednosměrný východním směrem, blok mezi Legerovou a Lublaňskou pak směrem opačným. Důvodem je, že se nepodařilo vyjednat protisměrnou jízdu cyklistů při současném ponechání šikmých parkovacích stání.

Komentáře k článku

Jan Fiala (Kalimero) 26. 8. 2015, 14:37

Před chvílí jsem tam procházel a divil jsem se. Podle nově nainstalovaných značek na sloupcích semaforů je Wenzigova nyní jednosměrná od Lublaňské přes Legerovu do Sokolské a žádnou přípravu na budoucí umístění semaforů (jako je to patrné třeba na křižovatce K Horkám x Mírového hnutí) jsem nezaznamenal.

Vratislav Filler 26. 8. 2015, 16:25

Aha, tak jsem to špatně pochopil. Oni to otočí, takže si vytvoří z Lubaňské ještě větší kanál, než byl doteďka. No, to teda potěš.

Příprava je podzemní (kabelové chráničky). Sloupy by bylo nutno vztyčit.

Brahma 1. 9. 2015, 09:08

Bez světelného přechodu je nějaké cyklozobousměrnění stejně k ničemu. Sokolská a Legerova se přecházet za provozu dají jen obtížně a s velkým rizikem. Na kole to bude ještě horší. Jednou se to dá uskutečnit, opakovaně je to cesta do nemocnice.

Mosquit 1. 9. 2015, 10:59

SSZ oproti předpokladům nainstalováno na Sokolské i Legerově.
http://www.metro.cz/me-hlidac.aspx?idc=15083146068
+ další fotky v galerii

Vratislav Filler 2. 9. 2015, 16:40

Takže směr východ -> západ bude průjezdný vlastně komplet (go with the flow) od Koubkovy po Apolinářskou. I když zajížďka blok a dvoje světla asi povedou 90% lidí k tomu, že zůstanou ve Fügnerových sadech, pro přesun směr Nuselák může být možná pohodlnější překřižit úrovňově. Opačný směr je i nadále "none shall pass", otázka je, co s tím udělá za rok lávka přes Bělehradskou. Díky přechodům na obou ramenech to ale bude sjízdné po chodnících, pro některé směry to bude fungovat jako celek i jednosměrné (Fügnerák -> Lublaňská -> lávka), otázka je, zda přibude cyklistů na chodnících tolik, aby to Prahu 2 pohnulo k realizaci těch cykloobousměrek. :-)

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat