Začíná rekonstrukce křižovatky Komunardů x U Uranie na Praze 7

Publikováno: 19. října. 2020
Aktualizováno: 20. října. 2020

Dvě ze tří křižovatek na Ortenovo náměstí v Praze 7 se letos dočkaly rekonstrukce. Již dříve bylo zrekonstruováno křížení ulic Vrbenského a Osadní, 20. října 2020 začne přestavba křižovatky čtyř ulic: Komunardů, Plynární, U Uranie a Přívozní.

Současný stav křižovatky. Zleva: ulice Komunardů, Plynární, U Uranie a Přívozní

Novinky pro jízdu na kole

Pomocí legalizovaných chodníků dojde k povolení přejezdu mezi těmito dvěma ulicemi. Z ulice Komunardů bude možnost díky novém cyklopřejezdu legálně přejet až do Přívozní ulice. V zatáčce ulice Komunardů bude mezi tramvajovými kolejemi vyznačen cyklopiktogram, jenž upozorní na provoz lidí na kole i jim upřesní cestu. Poslední novinkou bude protažení ochranných pruhů pro cyklisty po celé délce křižovatky U Uranie. Částečně zde nahradí červeně podbarvený pruh vyhrazený.

Novinky pro cestu pěšky

Bezpečněji a rychleji se přes křižovatku dostanou také pěší. Dojde totiž k rozšíření chodníků a zkrácení přechodů. Pruhy pro automobilovou dopravu zůstanou v původním počtu.

Budoucí dopravní značení této křižovatky. Zdroj: TSK Praha

Místo si můžete prohlédnout u nás v mapě.

Nedaleká křižovatka

Podívejte se, jak byla zrekonstruována nedaleká křižovatka ulic Vrbenského a Ortenovo náměstí již letos na jaře.

Křižovatka Vrbenského x Ortenovo náměstí

Křižovatka Vrbenského x Ortenovo náměstí

Komentáře k článku6

Břetislav 20. 10. 2020, 17:19

Za mě palec nahoru, to protažení cyklopruhu přes křižovatku se tam nabízelo, ve směru od Vrbenského na U Uranie tam ten pruh začíná ze zábradlí, jako kdyby snad na něj mělo jít najet z chodníku podél tramvají. Jen mě trošku mate označení křižovatka Komunardů x U Uranie, mezi Komunardů a reálně tou křižovatkou je bariéra (chodník, zábradlí). :-) Ale uznávám že je to tam trochu matoucí, názvy ulic tam okolo, kde přesně začínají/končí a kde se ty ulice naopak jmenují "Ortenovo Náměstí"...

Martin Šnobr 20. 10. 2020, 20:56

@Břetislav – Díky za poznámku – ano, proto jsem to upřesnil hned v začátku textu. Křižovatka ulic Komunardů a U Uranie to v současnosti je, ale jen pro pěší dopravu. Po rekonstrukci i pro cyklistickou. :-)

Břetislav 21. 10. 2020, 14:26

@Martin Šnobr Ah, jasně, omlouvám se, mentálně mám křižovatky spojeny s auty... :-) A ví se jak rozsáhlá legalizace chodníků tam bude? Z toho plánku to asi nevyčtu. Ale třeba podél ulice U Uranie na jižní straně je chodník velmi široký, prakticky až ke kruháči s Jankovcovou a v opačném směru od Jankovcové by to usnadnilo přesun do Plynární (resp. Ortenovo Nám. směr Plynární podél tram). Přiznám se, že jsem tam v minulosti párkrát už jel (já vím, zavřete ho, vraha), hlavně proto, že je to fakt široký a skoro bez chodců.

Martin Šnobr 21. 10. 2020, 17:00

@Břetislav – podle toho, co vidím na výkresech dopravního značení proběhne legalizace jen mezi ulicemi Komunardů + U Uranie a pak krátký úsek u přejezdu na druhé straně U Uranie.

Jan Fiala - Kalimero 22. 10. 2020, 22:25

Mě v této oblasti dost vadí jednosměrná ulice U Pergamenky (část u Jankovcovy). Na trase Osadní - Jankovcova - Varhulíkové - benzínka - most Barikádníků je to jediná překážka. Degraduje to cykloobousměrku Osadní.

Marek Q. 24. 10. 2020, 11:51

U Pergamenky bude v jejbližší době pro cyklisty zobousměrněna.

Křižovatka se tak jmenuje proto, že do 80. let to byla pětiramenná křižovatka pro všechny, kdy následně byl provoz aut ze dvou ramen oddělen.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Revoluční bez revoluce
Hodnocení infrastruktury,

Revoluční bez revoluce6

05. května. 2021, 6min. čtení