Auto*Mat spustil velkou jarní soutěž Do práce na kole

Publikováno: 27. března. 2011, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. ledna. 2021
Autor: redakce

Dánský velvyslanec veze na svém kole Christiania velvyslance Rakouska Z tiskové zprávy Auto*Matu: Ekonomové Tomáš Sedláček a Jan Bureš debatují o ekonomické krizi, po chvíli zatočí z hlavní silnice a vjedou do sídla banky. Nejedou ovšem autem, ale na kole. Tak vypadá jeden z videoklipů, kterými chce iniciativa Auto*Mat nalákat Pražany ke každodennímu používání bicyklu. Kampaň „Do práce na kole“ podporuje vedle ekonomů ministr dopravy, dánský velvyslanec, šéftrenér hokejového svazu Slavomír Lener a další osobnosti. Své cyklotýmy už připravují divadla, banky i mobilní operátoři.

Webové stránky soutěže www.dopracenakole.net
Plné znění tiskové zprávy Auto*Matu

redakce
Redakční tým online magazínu Městem na kole

Martin Polák 1. 4. 2011, 12:33

Jízdní kolo nesmí být chápáno jako sportovní nářadí, ale jako boty. Když prší, bere si normální člověk boty do deště, páštěnku atd. U kola to není jiné. Uvážíme-li, že asi každý devátý občan země žije v Praze, může se čekat výraznější změna, až větší část Pražanů pochopí smysl jízdního kola. Až přestanou nakládat Pražáci kola na auta a odjíždět do hor, ale začnou jezdit po Praze. Jak v Česku, tak i v cizině jsou regiony, kde se jezdí víc a jinde méně. Bohužel na rozvoj cyklodopravy má negativní vliv mentalita národa, například nesnášenlivost jedněch vůči druhým. Jsem přesvědčen, i podle cyklistů cizinců, že cyklisté jsou méne nenášenliví, víc pohodoví a proto lepší zárukou pro budoucnost.
Dítě jezdí na kole do školky od 4 let. Přesto, že bydlíme v Budějovicích, je manželka jediná, která jezdí do firmy na kole. Já jsem fanda cykloturistiky ve velkých městech. Veškerý problém tématu tkví v pochopení nebo nepochopení. Proto musím bohužel připustit, že průměrné IQ cyklistické části populace je vyšší, tudíž nad průměrem, přesto že počet cyklistické populace je hodně pod průměrem. Lze z toho odvodit, že nedpoloviční část populace nikdy výzanam kola nepochopí. Žít aktivně, zdravě, např. i jezdit na kole nejen o dovolené ale běžně je příznačné pro chytřejší část populace. Nechci použít výraz "vzdělanější". Děkuji, že jste si můj příspěvek přečetli. Kolu zdar!

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat