Podněty Cyklisté sobě v mapě Prahou na kole

Publikováno: 19. října. 2015, 1 min. čtení
Aktualizováno: 16. ledna. 2021
Publikováno: 19. října. 2015, 1 min. čtení
Aktualizováno: 16. ledna. 2021

Stránky Cyklisté sobě slouží k řešení problémových míst pro jízdu na kole. Většinou je asi znáte, koneckonců podněty i výstupy z jejich blogu sdílíme na naší titulní stránce. Dlouho jsme chtěli propojit naší mapu návrhů na cykloopatření s mapou Cyklisté sobě. Nyní se nám to konečně povedlo.

mapa_podnet_cs_screenshot

Mapu si zapnete buď nastavením vrstev nebo přímým odkazem.

V naší mapě si můžete zobrazit vybrané místo a následně ihned přejít na stránku podnětu (odkaz je v dolní části popisu).

Vlastnosti integrované mapy Cyklisté sobě:

  • Zpřístupňuje podněty Cyklisté sobě uživatelům mapy Prahou na kole.
  • Nabízí současně všechny podněty Cyklisté sobě, starší podněty Prahou na kole i většinu oficiálních návrhů na změny (zadávací karty). to je užitečné i pro práci s podněty na Cyklisté sobě, je tak často vidět starší historie jednání o daných místech, zejména není třeba obtížně dohledávat zadávací karty.
  • Mapa je komfortnější než ta, která je přímo na webu Cyklisté sobě (ukázka zde). Nabízí větší výřez a po kliknutí na podnět okamžitě jeho popis i s případnou doprovodnou fotografií.
  • Přechod na podnět Cyklisté sobě přímo z mapy Prahou na kole.
  • Podněty Cyklisté sobě mají jednoznačná URL i v mapě Prahou na kole (příklad), můžete je tedy sdílet například přes Facebook.

A jaké druhy podnětů můžete v naší cyklomapě nyní najít?

Podnět Cyklisté sobě (bodový). Liniové a plošné podněty jsou zobrazeny zelenou čárou nebo plochou. V budoucnu by mělo být barevně rozlišeno, jsou-li podněty již v řešení nebo vyřešené.

Zadávací karty: Místa, kterými se již město na magistrátní úrovni zabývalo a existuje k nim nějaké zadání na úpravu. To může váš podnět podpořit, a naopak svým podnětem můžete podpořit podnět, který někde zamrznul…

Podněty od Auto*Matu a ze soutěží Do práce na kole. Podněty od redakce Prahou na kole. Podněty byly zpravidla předány městským isntitucím a dá se u nich případně dopátrat původní zdroj.

Podněty na zřízení cykloobousměrky, odstranění nerovností, na stojan.

Podnět z webu Cyklisté sobě převedený ručně do databáze v mapě Prahou na kole. Tyto podněty se zpravidla duplikují s podněty Cyklisté sobě. (budou možná odstraněny).

Vyřešený podnět (z cyklomapy Prahou na kole).

Gerila: Problémové místo, které bylo upraveno svépomocí.

Integrace podnětů Cyklisté sobě do mapy Prahou na kole byla možná díky podpoře Hlavního města Prahy v rámci projektu „Cyklisté Praze.“

Vratislav Filler
Zakladatel mapy a webu Prahou na kole, předchůdců tohoto magazínu. Zaměřuje se analyticky na cyklistickou infrastrukturu, především v Praze. Je členem pražské cyklokomise, poradního orgánu Rady hl. m. Prahy. Působí jako dopravní expert ve spolku AutoMat. Vědecký pracovník zaměřený na přesné aplikace globálních navigačních systémů.

Tomáš 19. 10. 2015, 10:16

Mimochodem, z práce s mapou na cyklisté sobě mi přijde, že vyřešené podněty by měly být defaultně skryté, o tom neuvažujete? Pokud to tak je, tak mi přijde, že to tak není:-).

Petr Dlouhý 19. 10. 2015, 11:59

Tomáš: Plánujeme již delší dobu přidat možnost zachytit stav podnětu a celkové zpřehlednění těch stránek. Jenže na to nezbývá čas mezi spoustou další práce, obzvlášť když nemáme nikoho, kdo by byl zběhlý v Ruby on Rails.
Dokonce jsou na tuto práci k dispozici nějaké peníze, takže jestli znáte nějakého schopného rubistu, kterého by zároveň bavilo na něčem takovém pracovat, tak by to bylo skvělé a moc nám to pomohlo.

Vyfiltrovat ty podněty z mapy podle tagu by možná jako krátkodobé řešení stačilo. Podívám se časem na to.

Tomáš 19. 10. 2015, 14:40

Bohužel neznám a sám taktéž vůbec neumím, ale je dobré, že o tom víte.

Tomáš 19. 10. 2015, 14:44

(a taky by bylo super, kdyby cykliste sobe neposilalo mail o zmenach, co clovek ucini sam, kdyz uz jsme u tematu)

Petr Dlouhý 23. 10. 2015, 22:54

Tak se mi podařilo obarvit podněty zobrazené na mapě Prahou na kole podle toho jestli mají tag "vyresene" (možná je potřeba obnovit stránku 2x po sobě s časovým rozestupem).

Není to dokonalé, a ještě by to chtělo něco udělat na vlastní stránce. Ale už takhle to dělá mnohem lepší přehled o všech podnětech.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
AutoMat projektuje pro město
Cyklisté sobě,

AutoMat projektuje pro město

14. prosince. 2022, 8min. čtení