Rekola expandují. Do lesa za Bratislavou

Publikováno: 05. března. 2021, 2 min. čtení
Publikováno: 05. března. 2021, 2 min. čtení

Rekola od září minulého roku působí ve slovenské metropoli. Mají zde umístěno 300 růžových kol a díky oblibě Bratislavčanů plánují flotilu rozšiřovat. V září spustila „náhradní bicyklovou dopravu„, která byla při rekonstrukci tramvajové trati alternativou k náhradní dopravě autobusové.

Nyní přivhází na Slovensku s dalším netradičním projektem. V rámci zpřísněných koronavirových opatření spouští od soboty 6. března bikesharing v Malých Karpatech, což je nejzápadnější karpatské pohoří částečně ležící na území Bratislavy. Lesní bikesharing bude ze začátku zahrnovat 30 růžových kol, jejichž počet se může při zvýšené poptávce navýšit.

Centrální stanoviště Rekol bude ležet u konečné trolejbusů pod Červeným mostem. Odtud bude možné podniknout cyklovýlet do například dva kilometry vzdálené Železné studničky nebo dál údolím Malých Karpat.

Lesní bikesharing umožní bezpečný pohyb s dodržováním odstupů i rodinné výlety: „Trasa vedie cez nezastavané územia mesta, takže tu pri dodržaní odstupu 5 metrov platí aj vládna výnimka na nosenie rúšok. Keďže je cesta vyasfaltovaná a nie je sem povolený ani vjazd áut, je vhodná najmä pre rodiny s deťmi. Pozdĺž trasy je k dispozícii aj niekoľko bufetov s možnosťou občerstvenia.“, říká tiskový mluvčí Rekol Martin Žarnovický.

Lesní bikesharing i v Česku?

Rekola si chtějí tímto projektem ověřit, jak bude bikesharing fungovat v přírodních, nezastavěných oblastech. Pokud se tento koncept osvědčí, je pravděpodobné, že se lesní sdílení kol rozšíří i do okolí českých měst – Prahy, Brna, Českých Budějovic či Olomouce.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat