Pražský magistrát nabízí školám vybudování cyklostojanů a koláren

Publikováno: 14. dubna. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 11. února. 2022
Úvodní foto: Martin Šnobr
Publikováno: 14. dubna. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 11. února. 2022
Úvodní foto: Martin Šnobr

Mnoho iniciativ jako Pěšky městem či AutoMat dlouhodobě usilují o zlepšení dojížďky dětí do škol. Minulý týden dostaly pražské školy dopis od náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě), který jim připomíná, že si o stojany na kola mohou skrze svou městskou část požádat. Technická správa komunikací jim je zdarma nainstaluje, a to i včetně uzamykatelných přístřešků.

„Nabízím Vám možnost vybudování cyklostojanů plně hrazených z prostředků hl. m. Prahy, případně cyklopřístřešků včetně poradenství a zajištění příslušného inženýringu,“ konkrétně napsal školám Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Pražský magistrát tuto službu svým městským částem nabízí dlouhodobě (a to nejen u škol). Jen minimum z nich této příležitosti využívá. Velká část pražských škol stále kvalitní a bezpečné parkování pro kola či koloběžky nemá.

Návod jak o cyklostojany žádat nabízí iniciativa Pěšky městem, detailní návod na vyplnění formulářů i vytipování správných míst najdete na portálu Čistou stopou Prahou. O parkování kol čtěte na Městem na kole více zde, o ježdění na kole do školy zde.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Kolik cyklostezek přinese Praze rok 2024?
Praha,

Kolik cyklostezek přinese Praze rok 2024?

03. dubna. 2024, 4min. čtení6