Nová cyklostezka v Mladé Boleslavi spojuje příměstské části

Publikováno: 16. června. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 16. dubna. 2022
Publikováno: 16. června. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 16. dubna. 2022

Mladá Boleslav má téměř dva kilometry nové cyklostezky. Ta vede podél hlavní silnice Debřská, propojuje tak Kosmonosy a příměstskou část Debř. Pomáhá také lidem směřujícím do Mladé Boleslavi.

Nový úsek o celkové délce 1,65 kilometru a šířce 3 metrů funguje v režimu stezky pro pěší a cyklisty. Stavba trvala od července 2020 a oficiální otevření proběhlo v červnu 2021. Výškový rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším místem cyklostezky je 27 metrů a proto je nutné dbát na bezpečnost ve zvýšené míře. Asfaltová komunikace je ve většině délky též osvětlená. Součástí stavby jsou i opěrné zdi v celkové délce 200 metrů.

Nedávno otevřený úsek navazuje na 1. etapu, která byla dokončena loni na podzim. Propojila Kosmonosy a Mladou Boleslav, nová stezka se napojila na silnici I/38 a cyklostezku podél mladoboleslavské Havlíčkovy ulice.

Nová stavba byla financována z fondů Evropské unie.

Přibližné trasování nové cyklostezky najdete zde. Stezka se brzy objeví v naší mapě.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018, od roku 2025 šéfredaktor.

Zbyněk 17. 6. 2021, 15:07

K čemu je pruh šotoliny mezi vozovkou a odvodňovacím žlabem?

Pavel Masek 17. 6. 2021, 19:33

Jak to vypada s tou, ktera ma vzniknout ze silnice, kterou si skodovka stavěla jako nahradni prijezdovku v dobe, kdy státní byla v rekonstrukci?

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 100 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat