Tisková konference: Cyklisté a budoucnost dopravy ve městech

Publikováno: 12. července. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 11. července. 2021
Autor: redakce
Publikováno: 12. července. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 11. července. 2021
Autor: redakce

Cyklisté a budoucnost dopravy ve městech je tématem tiskové konference, která se bude konat 14. července a jejímž je magazín Městem na kole mediálním partnerem.

Záměrem tiskové konference je představení tématu podpory cyklistiky jako dopravy ve městech a výzva k systémovému vytváření podmínek pro bezpečnou cyklistiku. Program podpory cyklistiky jako dopravy ve městech si za svůj program společenské odpovědnosti vymezila společnost bikero.cz (hlavní partner magazínu Městem na kole).

Tisková konference a program na podporu cyklistiky jsou připravovány ve spolupráci se spolkem AutoMat. Prezentovány budou statistiky týkající se dopravy ve městech i jejích dopadů na životy a zdraví občanů, přínosy cyklistiky i podněty pro samosprávu, jak bezpečnou cyklistiku systémově podpořit.

Rozšíření cyklistiky ve městech jako způsobu dopravy (nejen volnočasové aktivity) přinese benefity městům i jejich obyvatelům a přispěje k řešení řady zásadních problémů, se kterými se potýkají lidé i samosprávy:

  • Snížení množství automobilové dopravy a souvisejících nehod
  • Zlepšení ovzduší, a tím eliminace onemocnění podnícených škodlivinami z výfukových zplodin
  • Zlepšení kondice občanů, snížení výskytu obezity a přidružených chorob
  • Uvolnění veřejného prostoru, který je zablokovaný popojíždějícími i parkujícími auty

Na tiskové konferenci vystoupí výkonný ředitel spolku AutoMat Martin Šotola, přední český kardiochirurg profesor Jan Pirk, zakladatel bikera a cyklista Jan Coufal, zakladatelka komunity Holky na kole Jana Trávníčková a ředitel bikera Martin Kudrna.

Tisková konference se bude konat 14. 7. od 14 hod. ve venkovních prostorách přiléhajících k prodejně bikera na adrese Vyskočilova 1422/1A, Praha 4. Tiskovou konferenci bude vysílat živě ČTK na webu ceskenoviny.cz a dalších partnerské zpravodajské weby, mimo jiné i magazín Městem na kole.

Online přenos

Tiskovou konferenci můžete sledovat ve středu 14. 7. od 14:00 zde:

redakce

Redakční tým online magazínu Městem na kole

Komentáře k článku1

Marek Turnovec 13. 07. 2021, 02:46

Tak to jsem zvědavý, co se nakonec objeví v této souvislosti v médiích a jak to případně někteří novináři zase pěkně překroutí a případně jaké dramatické příběhy z toho udělají. :-)

Ale ještě k tomu hlavnímu sponzorovi - já bych proti Bikeru celkem nic neměl - už jsem tam pár nákupů učinil také. Prodejny (aspoň ty pražské) pěkné, prodavači milí a vstřícní. Jen tedy možná u té novější pražské prodejny mohl také někdo myslet na to, že by tam mohl přijet i nějaký zákazník na kole - takže třeba nějaký stojan, ke kterému by kolo šlo bezpečně zamknout by byl fajn, zvlášť když z prodejny na kolo není vidět... Ale v pohodě, s tím se dokážu vypořádat i tím, že budu raději jezdit do té prodejny v Holešovicích, tam je to "přehlednější"...

Co mi ale začíná trochu vadit - v poslední době na různých místech v Praze vídám na různých cedulích, sloupcích a značení pro cyklisty nalepené velké červené samolepky "Bikero". Na tuto infrastrukturu pokud vím městu ani městským částem Bikero nijak nepřispělo, za reklamu na těchto místech nikomu neplatí a podle mě to zvlášť třeba na značení a ukazatelích akorát přispívá k vizuálnímu smogu. Jejich verze ovšem je, že "oni jen rozdávají zákazníkům samolepky a různě po Praze to tedy lepí ti spokojení zákazníci". No, tak to bych asi samolepky přestal rozdávat...

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat