K továrně Foxconn v Pardubicích povedou cyklopruhy a chodník pro pěší

Publikováno: 01. srpna. 2021, 2 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Mapy.cz
Publikováno: 01. srpna. 2021, 2 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Mapy.cz

Cesta k továrně Foxconn v Pardubicích bude mít letos vyhrazené pruhy pro cyklisty. Povedou ulicí Průmyslová od Kyjevské ulice po kruhový objezd. Cyklostezka na frekventovaném úseku dlouhodobě chyběla, řekl primátor Martin Charvát (ANO).

„Tento úsek je navíc charakteristický tím, že řidiče motorových vozidel často svádí k rychlejší jízdě, což s sebou samozřejmě přináší větší riziko pro cyklisty. Tím, že zde bude v obou směrech části ulice Průmyslová vybudován vyhrazený jízdný pruh, zajistíme cyklistům větší bezpečnost a zároveň propojíme městskou část Pardubičky s Černou za Bory,“ řekl Charvát.

Součástí prací na nové cyklostezce je také vyznačení jízdních pruhů včetně vodicího proužku a vybudování chodníku pro pěší, který propojí stávající chodník v blízkosti okružní křižovatky u Foxconnu s chodníkem u zastávky v ulici Průmyslová, dodal primátor.

Práce vyjdou na zhruba 3,6 milionu korun a začínají tento týden. Úsek v mapě Městem na kole naleznete zde.

Město chce nadále víc podporovat dopravu na jízdních kolech. V odboru hlavního architekta se jí zabývá jeden pracovník, který se věnuje výhradně cyklodopravě.

„Naším cílem nyní je vytvořit koncepci cyklodopravy, která bude zahrnovat nejen jakousi inventuru již hotových projektů, ale také mapu cyklistické infrastruktury, abychom měli přehled, kde nám cyklostezky chybí a které lokality jsou pro město k vybudování nových cyklostezek prioritní,“ řekl náměstek primátora Petr Kvaš (ODS).

Další cyklostezky by měly vzniknout například na nábřeží Václava Havla či v ulicích Hradecká a Vodárenská, další by měla propojit Dražkovice a Mikulovice.

ČTK

Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat