Sdílená kola budou v Krnově k dispozici od března, přibude stanic

Publikováno: 07. února. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 06. února. 2022
Autor: ČTK
Úvodní foto: Krnov
Publikováno: 07. února. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 06. února. 2022
Autor: ČTK
Úvodní foto: Krnov

Sdílená kola budou v Krnově na Bruntálsku opět k dispozici od března. Loni vedení radnice službu testovalo a podle výsledků se osvědčila. S dodavatelskou firmou proto město podepsalo smlouvu na další dva roky. V ulicích Krnova bude k dispozici 100 kol na třiceti místech až do konce listopadu. Stanic, kde je možné kola zapůjčit a vrátit, přibude. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová.

Cena za půjčení kola zůstává podle ní stejná jako vloni. „Prvních 15 minut jízdy bude zdarma, každých dalších započatých 30 minut jízdy přijde na 12 korun. Částečně tak město bude službu dotovat. V rozpočtu města je pro tento účel vyčleněna částka 1,5 milionu korun,“ řekla.

Služba sdílených kol, kterou město nabídlo vloni poprvé, si v Krnově našla řadu příznivců. „Od začátku května do posledního listopadu bylo evidováno celkem 29.316 výpůjček, přičemž nejvíce vytíženým dnem v týdnu byl pátek. Většina výpůjček nepřesáhla délku 15 minut,“ uvedla cyklokoordinátorka Kristýna Kutálková z odboru rozvoje města. Město za poskytování této služby zaplatilo firmě bezmála 600.000 korun.

V květnu loňského roku, kdy začal bikesharing fungovat, bylo možné půjčit si sdílené kolo ve dvaceti stanicích. Během roku se pak jejich počet zvýšil o šest na 26 a letos jich bude už třicet. „Čtyři další stanice by se měly objevit v okrajových částech města, jako je Ježník, Kostelec nebo vzdálenější oblast Sídliště pod Cvilínem. Jejich umístění bude ještě upřesněno,“ řekla Kutálková.

Provozovatelem sdílených kol v Krnově je společnost Nextbike.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Pavel Mašek 7. 2. 2022, 14:18
1
3

Město s cca 25000 obyvateli ma tolik kol, závidím. V hlavním městě více než půl milionu lidí má ve své "obci" k dispozici nula kol.

Michael 7. 2. 2022, 22:14

v Krnově na... Krnovsku! ... :)

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat