Praha: na Výtoni došlo k propojení cyklotras A2 a A23

Publikováno: 08. dubna. 2022, 2 min. čtení
Úvodní foto: Martin Šnobr
Publikováno: 08. dubna. 2022, 2 min. čtení
Úvodní foto: Martin Šnobr

Rekonstrukce tramvajové trati na Rašínově nábřeží byla dokončena. Přinesla s sebou změny, které se dotkly pěší i cyklistické dopravy. Největším vylepšení z pohledu lidí na kole nastaly na Výtoni, kde jsou dva nové přejezdy, legalizace chodníků a předsunutá stání pro cyklisty. Na křižovatce s ulicí Vnislavova bylo po letech vyřešeno napojení páteřní trasy A23 do Nuselského údolí.

Napojení cyklotrasy A23 Nuselským údolím na pravobřežní cyklotrasu A2 popřípadě cyklotrasu A13 přes Železniční most je řešeno pomocí dvou nových přechodopřejezdů a legalizace jízdy po chodníku. Pokud se tak člověk z náplavky vydá směrem Nusle a Vršovice, stačí přejet po přejezdu, legalizovaném chodníku a pokračovat v jízdě ulicí Vnislavova.

Úpravy proběhly nestavebně. Na webu Cyklisté sobě ležely podněty na legalizaci tohoto spojení řadu let.

Na Výtoni se v posledním roce odehrálo více změn: loni byly doplněny cyklopřejezdy a širší chodníky na křižovatce Rašínova nábřeží–Libušina. Významné rozšíření chodníku a doplnění cyklopruhů nastalo také na křižovatce Svobodova–Vyšehradská.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Ondra 8. 4. 2022, 22:21

Moje denní trasa. Popravdě se mi toho moc nezměnilo, jasně teď jsem na to přechodu legálně ale ve směru od Vltavy je stejně lepší použí přechod o něco jižněji, na tomhle se člověk načeká dlouhé minuty. A nejhorší úsek od cyklopruhu ve Vnislavově (který končí před křižovatkou) je to beze změny. Ten by bylo potřeba pořešit jako sůl! Za mě je to jen taková betaverze, bohužel na další desítky let zazděná..

Brahma 13. 4. 2022, 09:46

Než jet do Nuslí Vnislavovou po hrbaté ulici po kostkách, je to lepší vzít Svobodovou po asfaltu, ale mezi auty.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy
Praha,

Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy

15. června. 2024, 2min. čtení4