Nová cyklostezka Boršov nad Vltavou – Planá

Publikováno: 08. června. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 09. června. 2022
Úvodní foto: Regionální TV jižní Čechy
Publikováno: 08. června. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 09. června. 2022
Úvodní foto: Regionální TV jižní Čechy

Na jih od Českých Budějovic funguje nová stezka pro pěší a cyklisty, která propojila obce Boršov nad Vltavou, Homole a Planá. Asfaltová komunikace se line po levém břehu Vltavy a měří přes čtyři kilometry. Má sloužit jak k dopravním, tak k rekreačním účelům.

Téměř čtyři tisíce obyvatel přilehlých obcí tak mají k dispozici novou bezpečnější trasu do Českých Budějovic. Stezka v Boršově začíná v ulici Nábřežní a končí v oblasti Nad Jezem v Plané.

V rámci stavby došlo také k výsadbě stromů, instalace odpočívadla a informačních tabulí. Akce vyšla na 29 milionů korun, přičemž 85 % pokryly finance Evropské unie.

Součást cyklostezky, která protne jižní Čechy

Projekt zapadá do velkého záměru vybudovat 150 kilometrů dlouhou cyklostezku, která protne jižní Čechy. Trasa má vést z Nové Pece, kolem Lipenské přehrady a poté přes Vyšší Brod, Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov, Boršov nad Vltavou, České Budějovice až do Týna nad Vltavou.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat