Přerov dokončil kilometrovou cyklostezku, která ulehčila průjezd centrem

Publikováno: 06. srpna. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 08. srpna. 2022
Úvodní foto: Přerov.eu
Publikováno: 06. srpna. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 08. srpna. 2022
Úvodní foto: Přerov.eu

Přerov zalepil cyklostezkovou „díru“ v centru města. Nová 925 metrů dlouhá cyklostezka vede Palackého ulicí a spojuje severní a jižní část města.

Stavba bude zkolaudována až 10. srpna. „I když stezka ještě není zkolaudována, cyklisté už ji využívají a testují,“ řekl Jiří Raba z přerovského magistrátu.

Úpravy začaly v říjnu loňského roku. Součástí akce byly také přesuny osvětlení, autobusových zastávek či úpravy semaforů. Trasa je kompletně oddělená od aut i pěších a její povrch tvoří betonová zámková dlažba v červeném odstínu. Výdaje za stavbu byly 16 milionů korun, většinu nákladů pokryly evropské peníze z programu IROP.

Důležitá tepna

Pro všechny, kteří jezdí Přerovem na kole, jde o novou důležitou tepnu, díky které se mohou bezpečně přepravit od podjezdu v Předmostí až na Komenského ulici. Cyklostezka vede přes okružní křižovatku Velká Dlážka – Nábřeží E. Beneše – most Míru k okružní křižovatce Palackého – Jateční – most Míru – nábřeží PFB. „Dále pokračuje ulicí Palackého až na křižovatku s ulicí Komenského, kde je navázána na stávající cyklostezku,“ dodal primátor Petr Měřínský (ANO 2011).

Další cyklostezku město otevře na podzim

Na část cyklotrasy, která stezku ve směru od Velké Dlážky protáhne přes vybudovaný cyklopodjezd až do Předmostí, si budou muset cyklisté počkat do podzimu. Město aktuálně řeší problém s přeložkou plynu kvůli neplánované rekonstrukci regulační plynové stanice.

 

 

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Pavel Mašek 8. 8. 2022, 16:26
5
1

to je prostě nádhera

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat