Pardubice místo šikmého parkování vyznačily cyklostezku

Publikováno: 26. října. 2022, 1 min. čtení
Úvodní foto: mapy.cz
Publikováno: 26. října. 2022, 1 min. čtení
Úvodní foto: mapy.cz

Pardubice na konci minulého roku dokončily změny značení na nábřeží Václava Havla. Ty přinesly novou stezku pro pěší a cyklisty na místě původního šikmého stání pro automobily. Za nízké náklady tak došlo k zatraktivnění nábřeží, zvýšení bezpečnosti i pohodlí těch, kteří dojíždějí na kole.

Celkem 330 metrů dlouhá cyklostezka vede v úseku parkoviště podél nábřeží Václava Havla. Na straně řeky, kde dříve bylo šikmé stání vozidel.

Náměstek primátora Petr Kvaš (ODS) již dříve uvedl, že by stezka v budoucnu mohla pokračovat po hrázi podél Labe k revitalizované části u zdymadla. V tomto úseku momentálně musí cyklisté a cyklistky pokračovat po silnici.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Zdenek X 26. 10. 2022, 08:31
4
12

(1) Aktualita vice nez rok stara?
(2) Skutecne toto povazujete za pozitivni vyvoj? Misto jizdy po prime silnici se motat nekde pod stromy za parkovistem? Je tam ted uklizeno a nebo se cyklista musi navic bat, ze uklouzne na listi (moje soucasna kazdodenni realita na dvou mistech v Praze pri ceste do prace)?
(3) Cyklostezka dva metry pred vchodem do obchodu (dvere otvirane ven, skoro by clovek rekl, ze lze temi dvermi nejakeho cyklistu srazi). Je to normalni? To se dnes architekti uci?
(4) OK, kdyz tedy byl prostor ziskan zmenou sikmeho na podelne stani, proc to radeji neudelali s tou radou aut u silnice?
(5) "Za nízké náklady tak došlo k zatraktivnění nábřeží, zvýšení bezpečnosti i pohodlí těch, kteří dojíždějí na kole." Prosim, nesnazte se delat nic, jezdi se mi na kole po silnici paradne, byl bych rad, aby to tak i zustalo, a zbytecne jsme nestvali zbyvajicich 95% populace.

Martin Šnobr 26. 10. 2022, 14:00
13

@Zdenek X
(1) Nepíšeme, že se jedná o horkou novinku, hlavní je výpovědní hodnota zprávy. :-)
(2) To, jestli jde o pozitivní vývoj může zhodnotit každý čtenář sám za sebe, článek je čistě informační.
(3-4) To jsou otázky na vedení Pardubic – já hádám, že vedení u řeky zvolili kvůli menšímu množství křížení parkovacích uliček a příjemnější trase u zeleně.
(5) Vám se možná po silnicích možná jezdí dobře, existuje ale i spousta lidí (vč. dětí, žen, seniorů), kteří ocení chráněné řešení mimo aut – a tuto stezku využijí radši než frekventovanou silnici.
Hezký den

Jaromír Břeň 1. 11. 2022, 18:45
1
4

Schválně se tam přes den zajděte podívat kolik cyklistů tu stezku opravdu využívá a nejede po silnici a hlavně spočítejte o kolik díky tomu je míň míst k parkování. Jezdím tudy pravidelně a cyklisti jezdí dál převážně po silnici. Při hokeji a různých akcích v hale zase nejsou místa k parkování. Pan Kvaš má opravdu velmi perfektní nápady. Až tento člověk skončí tak se doprava v Pardubicích možná dostane dál.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat