Nová cyklostezka propojila Velké Opatovice a Jevíčko

Publikováno: 07. listopadu. 2022, 2 min. čtení
Úvodní foto: Velké Opatovice
Publikováno: 07. listopadu. 2022, 2 min. čtení
Úvodní foto: Velké Opatovice

Nová stezka pro pěší a cyklisty propojila města Velké Opatovice a Jevíčko a okresy Blansko v Jihomoravském kraji a okres Svitavy v Pardubickém kraji. Vzniklo tak bezpečné cyklo spojení mezi oběma městy mimo vytíženou komunikaci II/372.

Ve Velkých Opatovicích cyklostezka začíná nad křižovatkou ulice Jevíčská naproti současnému sídlišti Hliníky. Na jevíčské straně končí poblíž supermarketu Penny. Asfaltová komunikace je dlouhá celkem 3,5 kilometrů, široká 3 metry a její výstavba včetně dotace Evropské unie vyšla na 44 milionů korun.

Pochopitelně máme radost, že se stavba blíží ke konci, a tak bude završeno dlouhodobé společné úsilí obou měst k jejich propojení pro cyklisty a pěší,“ řekla starostka Velkých Opatovic Kateřina Gerbrichová (Město lidem).

Pozitivně dokončení vnímá také starosta Jevíčka Dušan Pávek (Naše Jevíčko): „V minulém týdnu se pokládal asfaltový povrch, takže jsme skutečně na konci prací. Věříme, že se vše stihne podle předpokladů. Ještě jsme se nebavili o konkrétním termínu slavnostního otevření, ale bude to zřejmě někdy v listopadu,“ prozradil starosta. Na jevíčské straně stavbu mírně zkomplikovaly archeologické nálezy, neznamenalo to však žádné větší průtahy.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Jindra Hojer 7. 11. 2022, 23:36

To je k pláči tohletonc. Dnešní asfaltéři jsou čím dál horší a horší.To musí být pestrý vzorek těch neumětelů,nejspíš „dílko“ českých ožralú,Romů,Ukrajinců a bůhví odkud ještě přilezli.To sem nemůžou objednat kvalitní dánské,německé nebo holandské asfaltéry?Asi jsou moc drazí.

Vit 8. 11. 2022, 17:31

@Jindra A jak by to podle vás mělo vypadat? Na vašem místě bych přestal být rasista na internetu a radši si zopakoval pravopis.

Jindra Hojer 8. 11. 2022, 21:09

@Vít Raději to komentujete krátkými větami zřejmě z úzkostlivosti, abyste jste si neuřízl ostudu z pravopisných hrubek, že? Asi trpíte nějakou fóbii.Hrubky a rasismus hledáte za každou cenu všude i tam kde není a to jest i v mém příspěvku.Píšu tam o Češích a ostatních,A naučte se lépe psát,vy jeden sluníčkáři.

Tomas J 9. 11. 2022, 10:07

Proboha, co za lidi to sem leze? @admin: můžete, prosím, rasistické komentáře rovnou mazat?

Františka Pičánková 14. 11. 2022, 14:12

Komentář byl smazán redakcí z důvodu podezření ze závažného porušení pravidel diskuze. Konkrétně se jednalo o pravidlo funkčního e-mailu a diskutování pod vlastním jménem.

Dále vyzývám diskutující, ať na sebe vzájemně neútočí. V neposlední řadě lze vyjádřit přání, že jistě lze diskutovat o kvalitě asfaltování i bez urážení celých národnostních nebo rasových skupin.

Děkuji za pochopení,
Jiří Motýl

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat