Příbram nebude zavádět sdílená kola, cena je podle radnice nevýhodná

Publikováno: 08. května. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 07. května. 2023
Autor: ČTK
Úvodní foto: PID
Publikováno: 08. května. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 07. května. 2023
Autor: ČTK
Úvodní foto: PID

Příbram nebude zavádět sdílená kola, cena by byla podle radnice pro město nevýhodná. Zároveň chybí potřebná infrastruktura, musely by se nejdříve vybudovat dobíjecí stanice pro elektrokola, řekl koncem dubna novinářům první místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO).

Záměr schválilo ještě minulé vedení města. Projekt počítal s pořízením 40 mechanických a 40 elektrických kol, lidé si je měli podobně jako jinde půjčovat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Karpíšek uvedl, že se sešel se zástupcem firmy, která měla o zakázku zájem, a dospěl k závěru, že by cena byla pro město nevýhodná. Za pronájem jednoho kola by muselo platit 5000 korun měsíčně. Poukázal i na to, že v Příbrami nejsou dobíjecí stanice. „V tuto chvíli to padá,“ uvedl Karpíšek.

Podle něj je potřeba vytvořit koncepci do budoucna a zjistit, jaký by byl o službu zájem. Připomněl, že v během května bude probíhat řada akcí zaměřených na cyklistiku, například výzva Do práce na kole. „Pokud uvidíme, že Příbramáci mají skutečně zájem o cyklistiku, tak se tomu v budoucnu budeme věnovat, ale v tuhle chvíli mi to nedávalo smysl,“ dodal místostarosta.

Sdílená kola mohou ve Středočeském kraji využívat lidé například v Kladně, Berouně, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku nebo v Říčanech u Prahy. Od května je zavedl také Benešov.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Komentáře k článku

Martin 9. 5. 2023, 22:30
1
1

Hmmm a my zase nikdy nenavštívíme Příbram, bez sdílených kol je to pro nás nevýhodné.

Bob 20. 5. 2023, 23:37

Pan místostarosta asi požadoval všimné. Proč to v desítkách jiných měst není tak drahé?
Třeba zmíněný Benešov platí 1880 korun a Mnichovo Hradiště 1300 korun měsíčně za jedno kolo.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat