Hradec Králové značí cykloobousměrku ve Škroupově. Dá smysl nové lávce

Publikováno: 09. září. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: Technické služby Hradec Králové
Publikováno: 09. září. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: Technické služby Hradec Králové

Technické služby Hradce Králové v těchto dnech realizují nové značení, které umožní cyklistům obousměrný průjezd Škroupovou ulicí. Tato změna dopravního režimu má dát výraznější dopravní význam nedávno otevřené lávce u Aldisu. Nová cykloobousměrka přes lávku napojí Šimkovy sady na západní části města.

Součástí realizace je vyznačení zóny 30 v oblasti Škroupovy, nové ztvárnění křižovatky Škroupovy a Průmyslové, kde budou vodorovným značením nově vytažena nároží křižovatky, a vyznačení protisměrného ochranného cyklopruhu v samotné Škroupově. Součástí nové úpravy je i nová krátká cykloobousměrka na Smetanově nábřeží, která lépe napojí cyklostezku podél Labe v oblasti náměstí 5. května.

Jak jsme psali při samotném otevření lávky v březnu 2023, lávka nepřinesla výrazně nové cyklistické vazby. Spíše oproti existujícím alternativám umožňuje pohyb více klidnými ulicemi. Jak tehdy informoval Lukáš Řádek (TOP09; náměstek primátorky za oblast strategického rozvoje, investic, ochrany klimatu, adaptace a energetiky, dotací) s lávkou se počítá jako s významnou západovýchodní cyklistickou spojnicí, která má předznamenávat revitalizaci celé oblasti a být impulzem k jejímu dalšímu oživení.

Nová cykloobousměrka ve Škroupově je tak prvním signálem, který skutečně toto nové západovýchodní cyklistické propojení otevírá. Bez ní byla využitelnost tohoto spojení pro lidí jedoucí na kole jen velmi nízká.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat