Mnichovo Hradiště a Klášter Hradiště nad Jizerou spojila nová lávka

Publikováno: 17. listopadu. 2023, 1 min. čtení
Úvodní foto: Petr Borecký
Publikováno: 17. listopadu. 2023, 1 min. čtení
Úvodní foto: Petr Borecký

Mnichovo Hradiště spolu s obcí Klášter Hradiště nad Jizerou spojila nová lávka pro pěší a cyklisty. Středočeský kraj tak nahradil původní lávku z 90. let, byly také doplněny návaznosti cyklostezek v okolí řeky Jizery.

Délka nové lávky včetně navazující cyklostezky činí 400 metrů. Stavba je součástí projektu Cyklostezka Greenway Jizera, na jižní straně navazuje na ulici Černá silnice, na druhé straně na bezejmennou silnici vedoucí do Kláštera Hradiště nad Jizerou. Výstavbu lávky za 19,6 milionů korun podpořily fondy Evropské unie, Nadace Škoda Auto a také Středočeský kraj.

Brzy přibudou nové navazující úseky cyklostezek v okolí Mnichova Hradiště a Bakova nad Jizerou.

V Mnichově Hradišti funguje od roku 2021 s přibližně 25 až 50 koly bikesharing Nextbike. Jedna stanice vznikla i u nové lávky.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

2046 17. 11. 2023, 10:46

v "Mnichově Hradišti"

MaT 17. 11. 2023, 18:43

Když jste u těch oprav, tak ještě prosím „vedoucí do Kláštera Hradiště“ a ne do „Klášteru“...

Kuba Turek 17. 11. 2023, 20:03

Mimochodem tady už most stál ještě koncem 90. let, ale byl rozmontován a odvezen, protože prý nebyl potřeba. Takže je to ukázkové plýtvání města Mnichovo Hradiště. Navíc na pravém břehu je možné pokračovat jen po velmi frekventovaných silnicích bez široké krajnice, kam je teď ještě ke všemu svedená všechna tranzitní doprava na Mimoň a dál. Je to tam o život pro zkušené městské dospělé cyklisty, natožpak pro děti. A únik odtud není.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat