Trutnov uvažuje o zavedení dotovaných sdílených kol či elektrokol

Publikováno: 07. listopadu. 2023, 2 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Miloš Šálek, Deník.cz
Publikováno: 07. listopadu. 2023, 2 min. čtení
Autor: ČTK
Úvodní foto: Miloš Šálek, Deník.cz

Radnice třicetitisícového Trutnova uvažuje o zavedení dotovaných sdílených kol či elektrokol. Nyní mezi veřejností spustila anketu, aby zjistila, zda by lidé ve druhém největším městě Královéhradeckého kraje měli o sdílená kola zájem. Vyjádřit se lidé mohou do 19. listopadu. Sdílená kola s prvními 15 minutami jízdy zdarma mají lidé v Královéhradeckém kraji k dispozici zatím na pěti místech včetně stotisícového Hradce Králové.

Trutnovská radnice si není jistá, zda bude o sdílená kola zájem. „Problémem v Trutnově je delší zima se sněhem a hodně kopečků, ať člověk odbočí na jakoukoliv stranu z páteřní cyklostezky,“ uvedl místostarosta Tomáš Hendrych (VPM). Kvůli kopcovitému terénu radnice do nabídky v anketě zařadila i možnost zavedení sdílených elektrokol.

Město Hradec Králové sdílená kola finančně podporuje od loňského června. Původní kontrakt na jeden rok radnice letos na jaře prodloužila o další rok do 28. června 2024. Roční dotace města sdíleným kolům činí dva miliony korun.

Sdílená kola mají lidé k dispozici ještě ve Dvoře Králové nad Labem, ve Vrchlabí, na Rychnovsku. V Hořicích na Jičínsku je pořídili na zkoušku pro letošní sezonu. Všude je prvních 15 minut jízdy zdarma. V Hradci Králové, Dvoře Králové a v Hořicích mají sdílená kola finanční podporu radnic. Ve Vrchlabí a na Rychnovsku zavedení sdílených kol inicioval a finančně podporuje nadační fond automobilky Škody Auto, která má ve Vrchlabí závod na výrobu převodovek a v Kvasinách na Rychnovsku závod na výrobu aut. Všude provoz sdílených kol zajišťuje společnost Nextbike Czech Republic.

Sdílená kola v Trutnově

Anketa ke sdíleným kolům v Trutnově je přístupná zde. Vyjádřit se je možné do 19. listopadu.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Komentáře k článku

Zbyněk 7. 11. 2023, 20:26
1
1

Trutnov by se měl hlavně odbrzdit a zavést NEdotované a časově NEomezené cykloobousměrky.

Pavel Mašek 8. 11. 2023, 10:42

tak timhle teda podle mne ty chytre od ankety odradi. co je mestu do meho telefonniho cisla? jako sorry, ale e-mail by byl dostacujici na potvrzeni napriklad nerobota, kontrolu vice odpovedi atd.

Informace o zpracování osobních údajů - anketa

Správce osobních údajů:
město Trutnov, se sídlem Slovanské nám. 165, Trutnov, IČO 00278360.

Kontaktní údaje správce:
Jméno: Mgr. Adéla Pinkavová, telefon: +420499803363, email: pinkavova@trutnov.cz.

Subjekt osobních údajů (dále jen „Subjekt údajů“) je informován o zpracováním svých osobních údajů (dále jen „OÚ“) při používání produktu MUNIPOLIS (www.munipolis.cz) dle rozsahu uvedeného níže.

OÚ Subjektu údajů jsou zpracovávány automatizovaně i manuálně a mohou být zpřístupněny zaměstnancům správce údajů či společného správce, pokud je to nezbytné k plnění jejich pracovních povinností, a dále zpracovatelům údajů, s nimiž má správce údajů uzavřenu smlouvu o zpracování OÚ.

Osobní údaje:

- mobilní číslo - obsah komunikace s námi (včetně výsledku hlasování, reakcí od nás, záznamu datumu a času)

Účel zpracování osobních údajů:

- správa a vyhodnocení výsledků ankety od subjektu údajů - zabránění opětovnému hlasování z daného telefonního číslo - komunikace se subjektem údajů - poskytnutí informací o výsledcích ankety a novinkách z města/obce (v případě uděleného souhlasu)

Právní základ zpracování osobních údajů

- oprávněný zájem správce osobních údajů

Poskytnutí osobních údajů je

- nutné pro zajištění nezbytného provozu ankety v systému MUNIPOLIS

Obecná práva:

- máte právo získat přístup ke svým osobním údajům, tedy získat potvrzení, zda Vaše osobní údaje jsou či nejsou zpracovávány; pokud ano, máte právo získat přístup k těmto údajům a dalším konkrétním informacím

- máte právo na opravu svých zpracovávaných osobních údajů, pokud jsou nepřesné. S přihlédnutím k účelům zpracování můžete požadovat doplnění neúplných osobních údajů.

- máte právo na výmaz osobních údajů v zákonem stanovených případech

- máte právo na omezení zpracování osobních údajů v zákonem stanovených případech

- máte právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů, pokud se domníváte, že správce osobních údajů zpracovává Vaše osobní údaje neoprávněně či jinak porušuje Vaše práva

- máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů. Po vznesení námitky nebudou již Vaše osobní údaje pro tento účel zpracovávány.

Osobní údaje jsou zpracovávány nejvýše po dobu

- 38 měsíců od zadání osobního údaje pro výše uvedený účel

K zabezpečení osobních údajů správce přijal vhodná technická a organizační opatření a přístup k nim mají pouze pověřené osoby. Osobní údaje mohou být předány třetím osobám pro technické zajištění výše uvedeného účelu. Po uplynutí doby uchování osobních údajů budou tyto údaje vymazány.

Zpracovatel osobních údajů: MUNIPOLIS s.r.o., IČ: 291 98 950, Londýnské náměstí 886/4, 639 00 Brno, Česká republika.

MaT 8. 11. 2023, 22:33

Tak ono kdybych chtěl omezit, aby mi v nějaké anketě někdo nehlasoval víckrát, tak omezit to telefonním číslem je o něco lepší strategie, než e-mailem. Když mám ve správě nějaké domény (ale stačila by i jedna), tak si e-mailových adres vygeneruji v podstatě neomezený počet a nebude mě to stát ani korunu. S telefonními čísly už je to trochu složitější, člověk by musel pořizovat další SIM karty a to už zadarmo není...

Na Munipolis už jsem narazil dříve, je to systém, který používá více obcí, právě třeba i na různé ankety a podobně. Nemyslím si zrovna, že by jejich byznysplán byl založen na získávání kontaktních údajů a jejich dalším prodeji nějakým třetím stranám pro posílání reklamy a podobně, takže bych se v tomhle případě, pokud bych chtěl hlasovat, s tím problém neměl jim e-mail i telefonní číslo dát.

Jinak nikde to nechce jméno. Ale dovedl bych si ještě představit, že by si to číslo nikde neuložilo, jen třeba jeho hash, aby to nenechalo pak hlasovat znovu někoho se stejným číslem...

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat