Praha otevřela cyklo-chodník spojující Labuť a Kačerov

Publikováno: 31. května. 2024, 2 min. čtení
Úvodní foto: TSK Praha
Publikováno: 31. května. 2024, 2 min. čtení
Úvodní foto: TSK Praha

Praha dokončila rekonstrukci chodníku mezi zastávkou U Labutě a stanicí metra Kačerov v Praze 4. Chodník je nově širší, s novým povrchem a legalizovaný pro jízdu na kole.

3 až 3,75 metrů široká komunikace pro pěší a cyklisty o délce 900 metrů byla částečně doplněna o osvětlení, v rámci akce proběhlo také přeložení kabelů DPP a PRE. Doplněny byly bezbariérové úpravy a související úpravy stávající zeleně. Podél Michelské ulice bylo odstraněno dálniční svodidlo.

Místem prochází cyklotrasa A42, která bude v rámci realizace vyznačena. Výstavba proběhla na jaře 2024, původně mohlo být hotovo už na podzim 2023, magistrát na stavbu ale nepřidělil finance. O realizaci se mluvilo od roku 2003, kdy se objevil první plán na obnovu chodníku.

Návaznosti

U stanice metra Kačerov stezka končí před nástupištěm autobusů, skrz který bude nutné kolo vést. Dále opět pokračuje stezka Na druhé straně navazuje starší stezka pro pěší a cyklisty a cyklotrasa A22, která spojuje Vltavu a Jižní Město. Na křižovatce s ulicí Budějovická a Jižní spojkou je zas možné po přejezdech pokračovat ke stanici metra Budějovická.

Před výstavbou měla stezka horší asfaltový povrch, 400 metrů dlouhý úsek podél Michelské ulice nebyl legalizován pro kola.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Ondra 31. 5. 2024, 18:09
9
0

Už se zase těším, až tam potkám chodce který mi bude říkat, že po chodnkíku se nejezdí. A divit se mu nebudu, protože to jako cyklostezka nevypadá.

mirek 1. 6. 2024, 14:16
12

Mít takhle širokou stezku jen v režimu chodníku s povolenou jízdou kol je trochu bizarní. Mnoho smíšených stezek má poloviční šířku a problém to obvykle není.

Chtělo by to doplnit na asfalt piktogramy kol, aby chodci věděli, že tam můžou potkat i cyklisty.

Martin P. 3. 6. 2024, 21:27

Tenhle úsek je teď super, škoda nevyřešeného průjezdu kolem zastávky Kačerov, tam to asi je na dlouho, nejspíš až při případné kompletní rekonstrukci, pokud se na to nezapomene. Ale stálo by za pokus udělat ještě něco se zastávkou U Michelského lesa. Rekonstrukce skončila na hranici zastávky a ta je dost bariérová. Překáží samotná cedule a nikde není ani náznak pokusu o rozčlenění prostoru, aby čekající cestující neucpali ta nejužší místa a nechali aspoň kousek volného průjezdu. Paradoxně další špunt vzniká u přechodu/cyklopřejezdu Vídeňské vedle křižovatky s ulicemi U Krčského nádraří a U Michelského lesa. Když se tam postaví cyklista čekající na zelenou, často stojí přesně na konci rozšířeného prostoru a kolmo blokuje celý profil pokračujícího chodníku.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3