Mladá Boleslav chce letos začít se stavbou veřejného výtahu pro pěší a cyklisty u Čedoku

Publikováno: 07. března. 2023
Aktualizováno: 11. března. 2023
Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav letos začne se stavbou veřejného výtahu na vyhlídce u Čedoku v centru města, měl by pěším i cyklistům propojit ulici T. G. Masaryka s lesoparkem Štěpánka. Město pro letošní rok počítá s přípravou a zahájením stavby, hotovo by mělo být příští rok. Investice přesáhne 40 milionů korun, město využije evropské dotace z programu integrovaných územních investic (ITI), řekl dnes novinářům první náměstek primátora Jiří Bouška (ANO).

„Je to vlastně propojení dvou cyklostras, stěžejní je tam výtah, který se nám už osvědčil na jiném místě ve městě,“ řekl Bouška. Pěší i cyklisti mohou v Mladé Boleslavi využívat prosklený výtah z Ptácké do Vodkovy ulice. „Když takhle zpřístupníte lidem nějakou oblast, je vidět, že si to najdou,“ doplnil Bouška. Součástí prací má být proklestění náletů a úpravy výhledu.

Na přípravě stavby výtahu pracovalo město několik let. Nyní jedná o finanční podpoře také s Nadačním fondem Škoda Auto. Město rovněž dokončuje budování nábřežní stezky na Krásné louce.

Komentáře k článku

MaT 8. 3. 2023, 20:28

Zajímavé, takový "meziuliční" výtah jsem poprvé viděl kdysi v Bruselu, asi tedy primárně pro chodce, ale cyklisté by se do něj vešli taky. Tehdy jsem si říkal, že v ČR se toho asi hned tak nedočkáme... No a teď tady čtu, že v Boleslavi už chtějí budovat dokonce druhý takový výtah...

A to mi jinak přijde, že je to město takové spíše autocentrické - MHD žádná sláva, vlakové nádraží mají docela daleko od centra, pro cyklisty ta infrastruktura taky nic moc, i když na nějaké cyklopruhy (i třeba vyvýšené) jsem narazil, když jsem přes Boleslav vloni na kole jel...

No tak s výtahy tedy fakt překvapili. I když tedy primární využití je asi pro chodce a asi bylo potřeba nějak vytěžit ty dotace...

Ondra 9. 3. 2023, 10:43

V Praze by byl zajímavý výtah na P2 z parku Folimanka na Nuselský most. Vinohrady a část Prahy 4 by byly pak krásně "v rovině" :)

Pavel 13. 3. 2023, 08:55

Výtah jsem před cca 8 lety v MB s oblibou využíval. Člověk do něj v pohodě najel i když měl za kolem zapojen vozík s dětmi.

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat