Praha 5: letos na podzim skončí lávka nad Smíchovským nádražím

Publikováno: 15. března. 2023
Aktualizováno: 27. března. 2023
Zdroj: Správa železnic

Správa železnic na svém Facebooku píše: získali jsme pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci celé stanice. Nejprve přijde na řadu snesení části kolejiště a demontáž lávky pro pěší, které plánujeme letos na podzim.

Komentáře k článku

Brahma 16. 3. 2023, 11:08

To bude hodně lidí hodně smutných. Ta lávka je hojně využívaná a objezd nádraží je dlouhý.

MaT 16. 3. 2023, 21:40

Tady je o tom projektu trochu víc:
https://zdopravy.cz/promena-nadrazi-na-smichove-ma-stavebni-povoleni-koleje-pro-zazemi-regiojetu-zacnou-mizet-na-konci-leta-149029/

Lávka sice zmizí, ale jen dočasně, počítá se s novou. Jinak samotný projekt se mi celkem líbí, je fajn, že se to podařilo nějak zkoordinovat a že vznikne opravdu dopravní terminál, kde budou v těsném kontakty různé druhy dopravy. Ne jako dřív, kdy ty přestupy někdy byly docela dlouhé - Vysočany, Vršovice, ono i na Hlaváku je to na tu tramvaj docela kus cesty.

Lávku jsem sice s kolem párkrát využil také, ale docela mi vadilo to nesení kola po schodech. Podobně jako železniční most. Mít to jako část třeba pravidelných cest do práce by mě asi úplně nebavilo (už tak nosím kolo 2 patra doma a i v práci pár schodů). Na kole ta objížďka asi není zase tak strašná, asi bych tomu dal i přednost před tím nošením kola. Pěšky to asi bude daleko větší opruz... Tak nezbývá než doufat, že se tu novou lávku podaří vybudovat co nejdříve.

Jan Fiala 16. 3. 2023, 23:42
2
1

Každý to má jinak. Pro mě je jeden schod ekvivalentní cca 200 m cesty. Takže než zdolat třeba 5 schodů, zajedu si raději 1 km.

Zbyněk 17. 3. 2023, 10:33

To jsem moc zvědavý, kdy bude nová lávka v provozu. Já mám zle tušení, že se reko zst. Smíchov ještě protáhne.

Motorista 20. 3. 2023, 11:35

Že nová lávka bude dřív, než za rok, velmi silně pochybuju. Víme, jak to probíhá s obnovou laviček a přístřešků MHD. Nejdřív se odstraní, pak dlóóuho nic, pak se postaví nové. Nehledě na to, že se často likvidují sice staré, ale perfektně použitelné lavičky a přístřešky, čistě z toho důvodu, že je na nich logo nesprávné firmy...

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
8 kroků, jak na školní cyklojízdu
Návody,

8 kroků, jak na školní cyklojízdu

13. dubna. 2024, 5min. čtení