V Praze dnes začíná největší cyklistický veletrh v ČR For Bikes

Publikováno: 24. března. 2023
Zdroj: ČTK

V letňanském areálu PVA Expo Praha dnes začíná největší cyklistický veletrh v ČR For Bikes, trvat bude do neděle. Letošní 13. ročník představí aktuální trendy v oblasti kol, elektrokol, koloběžek a cyklistických doplňků. Součástí programu jsou také besedy se sportovci a profesionální i amatérské závody. Organizátoři o tom ČTK informovali v tiskové zprávě.

Ve čtyřech výstavních halách si budou moci návštěvníci vyzkoušet a zakoupit kola od tuzemských i zahraničních značek. S přednáškou o důležitosti pohybu se dnes představí kardiochirurg a triatlonista Jan Pirk. Na sobotu je poté naplánována beseda s extrémním sportovcem Danielem Polmanem. Ten návštěvníkům ukáže i svoje kolo, na němž loni absolvoval 7400 kilometrů dlouhý závod ze Severního mysu v Norsku do španělské Tarify, informovali organizátoři.

V neděli bude mít autogramiádu cyklista a úspěšný paralympionik Jiří Ježek. Dále vystoupí reprezentanti disciplíny BMX jako Tomáš Beran, Mikuláš Řehořík, Sabina Košárková a Iveta Miculyčová, která se loni stala mistryní Evropy ve freestyle parku a na mistrovství světa získala bronzovou medaili.

Návštěvníci si budou moci také zajezdit na dvojité minirampě nebo si vyzkoušet simulátor pohybu pro jízdu na kole na ruční pohon. V sobotu se poté uskuteční tradiční 45kilometrový závod na horských kolech, který povede z výstaviště do Lesoparku Letňany a zpět. Zúčastnit se ho mohou i amatérští sportovci, řekli organizátoři.

Vstupenky budou k prodeji i na místě, základní stojí 200 korun. Děti do 140 centimetrů a držitelé průkazů ZTP pak mají lístek zdarma.

Komentáře k článku

Martin 25. 3. 2023, 18:50

Letos velká bída, málo vystavovatelů.

Kuba 26. 3. 2023, 12:07

Martin: byl tam někdo s "civilníma/městskejma" kolama, nebo to bylo celý jen o sportovní cyklistice?

Vratislav Filler 30. 3. 2023, 12:43

Jojo, bylo to slabší, ale ony veletrhy chcípají nějak obecně.

@Kuba: Vzadu byl Tern (prezentovaný týmem Citybikes). Nabídka městských kol by se u pár prodejců našla. Imho byla docela vidět elektrická carga. A Dechatlon tam ukazoval elektrický long za 69 900,- , to bylo zajímavé.

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat