Paříž na bruslích – velké jízdy každý víkend

Publikováno: 08. června. 2008, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. ledna. 2021
Autor: Hynek Hanke

Již několik let vždy v pátek večer a v neděli odpoledne se v Paříži pořádají velké jízdy na bruslích. V létě se jich obyčejně účastní deset až patnáct tisíc lidí a podobně jako pro kola při pražských cyklojízdách je pro ně připravena pokaždé jiná trasa. Obě jízdy začaly jako malé a postupně se staly tradiční součástí pouličního městského života. Podívejte se na následující video z dílny StreetFilms a čtěte dále v češtině.,,V roce 1995, v průběhu všech těch stávek v Paříži, lidé hledali různé způsoby, jak se po městě dopravovat. Takže to zkoušeli na kole, na bruslích, na skateboardech. Tehdy se našich jízd účastnilo mnoho nových lidí, kteří se chtěli prostě jen v bruslení pocvičit, aby potom mohli přes týden jezdit po městě,“ říká Tanao Terra z organizece Pari Roller.

,,Proč to děláme? Abychom si trošku zasportovali, abychom v ulicích Paříže udělali takovou promenádu, takový bulvár“, vysvětluje Philippe Moulié, prezident sdružení pořádající jízdy. ,,Pro zábavu, pro vzrušení, pro tu rychlost a hlavně pro ty lidi, protože je hezké tady být,“ doplňuje jej jeden z dobrovolných pořadatelů.

Hynek Hanke
První šéfredaktor tohoto online magazínu (tehdy ještě pod názvem Prahou na kole). V redakci působil mezi lety 2008 a 2011.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat