Slovenský cyklistický reprezentant nepřežil srážku s autem. Prezidentka Čaputová vyzvala k dodržování bezpečného odstupu

Publikováno: 30. května. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 01. června. 2021
Autor: Martin Šnobr
Publikováno: 30. května. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 01. června. 2021
Autor: Martin Šnobr

Slovensko zastihla smutná zpráva. Mladý cyklista a reprezentant Adrián Babič ve středu večer zemřel při dopravní nehodě. Nadějného deaflympionika při tréninku srazil automobil.

Podľa dostupných informácii sa nehoda stala na úseku medzi Prešovom a Košicami. Na ceste prvej triedy, kde sa odbočuje na Kysak a Obišovce nedal vodič osobného vozidla pravdepodobne prednosť. Starosta Lemešian Marko Bučko na tento nebezpečný a komplikovaný úsek už upozorňoval,“ píše web Cyklonews.sk.

Během tréninku zahynul 24letý reprezentant Adrián Babič. Adrián byl úspěšný cyklista a reprezentant SR – paralympik z Popradu. Upřímnou soustrast celé jeho rodině,“ vydal ke smutné události prohlášení Ivan Husár, tajemník ze slovenského Ministerstva školství, vědy, výzkumu a sportu.

Na tragickou událost reagovala i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Na svých sociálních sítích vyzvala k ohleduplnosti a dodržování bezpečného odstupu při předjíždění lidí na kole. Podotkla také: „Cyklistov a cyklistiek na Slovensku pribúda, no žiaľ pribúdajú aj tragické udalosti na cestách. Dávajme si na seba pozor.“

Martin Šnobr

Student architektury se zájmem o urbanismus, udržitelnou dopravu a fungování měst. Členem redakce je od roku 2018.

Komentáře k článku3

josuk 31. 05. 2021, 15:35
1
4

Adriána nesrazil... Adrián nedostal při rychlosti 50-60 přednost! Sám trénoval "nalepený" na blatníku trenérky... a ve vyjádření prezidentky také není ani slovo o nějakém odstupu. Proč ty nepravdy v nadpisu i zprávě?!

Petr 31. 05. 2021, 15:55
5
1

Jasně. A kromě toho určitě neměl přilbu. A jezdil na chodníku moc rychle. A jezdil na červenou. A kličkoval v provozu. A nejezdil u krajnice. Kolo patří na dopravní hřiště a ne do provozu. Zapomněl jsem ještě na něco?

Jiří Motýl 31. 05. 2021, 16:46

Josuk: Přiznám se, že jako editor jsem nestudoval zdroje k celému případu, ale z toho, co píšete, se mi nezdá, že by mezi sražením a nedáním přednosti byl nějaký výrazný významový rozdíl. Nedání přednosti je asi přesnější termín vyjadřující i skutkovou podstatu, ale v kontextu zprávy mi nepřijde, že by sdělení o sražení bylo jakkoliv zavádějící. Jistě je to ale dobrá zpětná vazba, zpráva by v tomto ohledu mohla obsahovat více konkrétních informací o dané nehodě.

Autor zprávy mi posílal vyjádření prezidentky Slovenska na jejích sociálních sítích (konkrétně Instagram), kde na událost reagovala a vyzývala k obecné ohleduplnosti vůči cyklistům a dodržování bezpečného odstupu při předjíždění. Nedomnívám se, že by zde byla publikována jakkoliv zavádějící informace.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat