Slovenský cyklistický reprezentant nepřežil srážku s autem. Prezidentka Čaputová vyzvala k dodržování bezpečného odstupu

Publikováno: 30. května. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 01. června. 2021
Publikováno: 30. května. 2021, 2 min. čtení
Aktualizováno: 01. června. 2021

Slovensko zastihla smutná zpráva. Mladý cyklista a reprezentant Adrián Babič ve středu večer zemřel při dopravní nehodě. Nadějného deaflympionika při tréninku srazil automobil.

Podľa dostupných informácii sa nehoda stala na úseku medzi Prešovom a Košicami. Na ceste prvej triedy, kde sa odbočuje na Kysak a Obišovce nedal vodič osobného vozidla pravdepodobne prednosť. Starosta Lemešian Marko Bučko na tento nebezpečný a komplikovaný úsek už upozorňoval,“ píše web Cyklonews.sk.

Během tréninku zahynul 24letý reprezentant Adrián Babič. Adrián byl úspěšný cyklista a reprezentant SR – paralympik z Popradu. Upřímnou soustrast celé jeho rodině,“ vydal ke smutné události prohlášení Ivan Husár, tajemník ze slovenského Ministerstva školství, vědy, výzkumu a sportu.

Na tragickou událost reagovala i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Na svých sociálních sítích vyzvala k ohleduplnosti a dodržování bezpečného odstupu při předjíždění lidí na kole. Podotkla také: „Cyklistov a cyklistiek na Slovensku pribúda, no žiaľ pribúdajú aj tragické udalosti na cestách. Dávajme si na seba pozor.“

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

josuk 31. 5. 2021, 13:35
2
4

Adriána nesrazil... Adrián nedostal při rychlosti 50-60 přednost! Sám trénoval "nalepený" na blatníku trenérky... a ve vyjádření prezidentky také není ani slovo o nějakém odstupu. Proč ty nepravdy v nadpisu i zprávě?!

Petr 31. 5. 2021, 13:55
5
2

Jasně. A kromě toho určitě neměl přilbu. A jezdil na chodníku moc rychle. A jezdil na červenou. A kličkoval v provozu. A nejezdil u krajnice. Kolo patří na dopravní hřiště a ne do provozu. Zapomněl jsem ještě na něco?

Jiří Motýl 31. 5. 2021, 14:46

Josuk: Přiznám se, že jako editor jsem nestudoval zdroje k celému případu, ale z toho, co píšete, se mi nezdá, že by mezi sražením a nedáním přednosti byl nějaký výrazný významový rozdíl. Nedání přednosti je asi přesnější termín vyjadřující i skutkovou podstatu, ale v kontextu zprávy mi nepřijde, že by sdělení o sražení bylo jakkoliv zavádějící. Jistě je to ale dobrá zpětná vazba, zpráva by v tomto ohledu mohla obsahovat více konkrétních informací o dané nehodě.

Autor zprávy mi posílal vyjádření prezidentky Slovenska na jejích sociálních sítích (konkrétně Instagram), kde na událost reagovala a vyzývala k obecné ohleduplnosti vůči cyklistům a dodržování bezpečného odstupu při předjíždění. Nedomnívám se, že by zde byla publikována jakkoliv zavádějící informace.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat