Dnes slavíme světový den jízdních kol

Publikováno: 03. června. 2021, 3 min. čtení
Autor: Bikero.cz
Úvodní foto: Guus Baggermans
Publikováno: 03. června. 2021, 3 min. čtení
Autor: Bikero.cz
Úvodní foto: Guus Baggermans

Ve čtvrtek 3. června mohou všichni bajkeři opět společně slavit. Připomínáme si totiž Světový den jízdních kol, který před čtyřmi lety právě na 3. června stanovila Organizace spojených národů (OSN).

O tom, že Češi jsou cyklistický národ, není žádných pochyb. Podle průzkumu, který pro společnost bikero.cz zpracovala agentura Perfect Crowd, jezdí 11 % cyklistů na kole denně nebo téměř denně, více než třetina lidí (34 %) sedne na kolo několikrát týdně a 29 % lidí se na kole vyvětrá přibližně jednou týdně. Nejoblíbenějším kolem je horské kolo, na kterém jezdí polovina cyklistů (50 %), čtvrtina cyklistů (25 %) využívá trekingové kolo a 16 % silniční.

Průměrné stáří kola v Česku je 8 let, přičemž 52 % cyklistů má kolo mladší 5 let. Češi vlastní kola v průměrné hodnotě 16 tisíc Kč. Polovina cyklistů (51 %) si pořídila kolo do 10 tisíc korun, více než třetina lidí (35 %) jezdí na kole v hodnotě od 10 do 20 tisíc korun. Každé dvacáté kolo v Česku stojí více než 60 tisíc Kč.

Ke svátku cyklistů se připojuje také nejznámější prodejce kol na českém trhu společnost bikero.cz, která akcentuje, že kvalitní a profesionální péči si zaslouží i cyklisti, kteří netráví na kole veškerý volný čas nebo jezdí na levnějších kolech. Zájemci o nové kolo se často potýkají s tím, že ve velkých řetězcích se sportovním zbožím jim mnohdy prodavači neumí odborně poradit, a zákazníci se tak ve spletitých uličkách kol musejí často vyznat sami. Do specializovaných prodejen se zase rekreační cyklisti a rodiny s dětmi mnohdy zdráhají jít, protože nechtějí za kolo a výbavu utrácet statisíce. Koncept prodejen bikero je otevřený a přehledný a zákazníkům vždy pomohou odborní prodavači. Na své si přitom přijdou rekreační cyklisti i nadšení bajkeři.

„Cyklistika je úžasný sport a skvělý způsob trávení volného času. Naším cílem je, aby byla dostupnější. Chceme, aby si ho naplno mohli užít všichni bajkeři bez ohledu na to, jestli jezdí na kole za deset nebo za sto tisíc,“ uvádí ředitel společnosti bikero.cz Martin Kudrna. „I cyklisti, kteří na kolo vyrazí jen občas nebo mají dostupnější vybavení, mohou svůj čas na kole strávit příjemně a za svoje peníze mít funkční cyklo výbavu,“ zdůrazňuje.

Bikero.cz

Cyklistický e-shop bikero.cz je hlavním partnerem online magazínu Městem na kole. Děkujeme za sponzoring, díky kterému se nám daří magazín dále rozvíjet.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat