S koupí kola neotálejte, výrobci pro novou jarní sezónu hlásí zdražování

Publikováno: 18. ledna. 2022, 4 min. čtení
Aktualizováno: 16. ledna. 2022
Autor: Bikero.cz
Úvodní foto: Bikero.cz
Publikováno: 18. ledna. 2022, 4 min. čtení
Aktualizováno: 16. ledna. 2022
Autor: Bikero.cz
Úvodní foto: Bikero.cz
! Toto je komerční sdělení. Městem na kole není jeho autorem a neodpovídá za jeho obsah.

Většina výrobců a dodavatelů kol avizuje pro blížící se jarní sezónu výraznější zdražování. Očekávat se dá znovu i velké zpoždění dodávek kol z nových modelových řad. Zájemci o kola by tak s nákupem neměli příliš otálet, doporučuje nejznámější prodejce kol na českém trhu bikero.cz.

„Díky velkým předobjednávkám jsme stále ještě schopni u většiny nabízených modelů držet ceny z loňského roku. Na kola z modelové řady pro novou sezonu však již většina výrobců hlásí výraznější zdražení. Většinou se bude pohybovat v řádech 10-20 %,“ předesílá ředitel společnosti bikero.cz Martin Kudrna. Plánované nákupy kola nebo cyklo vybavení proto radí realizovat ještě před začátkem jarní sezony.

Bikero se zaměřilo už jen na kola a naplnilo sklady

Bikero se před časem rozhodlo změnit nákupní strategii a skončit s prodejem lyžařského sortimentu, protože se chce naplno věnovat už jen prodeji kol, a to i v průběhu zimy. Lyžařské vybavení z minulé sezony tak již jen doprodává a nenaskladnilo další. „Sledujeme trend, že se cyklistika i v zimním období stává čím dál populárnější. V Česku je sníh jen pár dní v roce, takže není důvod, aby lidé kola na zimu uklízeli a se svým oblíbeným sportem v chladném počasí přestávali. Stačí se jen správně vybavit,“ je přesvědčen Martin Kudrna.

Bikero se navíc poučilo ze situace v loňském roce, kdy se na kola čekalo i dlouhé měsíce, a podobným problémům se rozhodlo předejít intenzivním naskladňováním kol. Očekává se totiž, že výrobci a dodavatelé kol budou v nové sezoně kvůli chybějícím součástkám dodávat objednaná kola opět s velkým zpožděním. I díky tomu, že se v bikeru začali soustředit pouze na cyklistiku, dokázali skupovat volné kapacity kol, které konkurence s plnými sklady zimního zboží už nebyla schopná odebrat. „Díky naší specializaci čistě na cyklistiku a velkým skladovým prostorám jsme byli schopni kola nakupovat i mimo hlavní sezonu a vytvořit tak dostatečnou nabídku pro naše zákazníky nejen na nedávné vánoční prodeje, ale i na začátek sezony příští. Již nyní máme informace od dodavatelů, že většina modelů objednaných na jaro 2022 bude mít opět výrazné zpoždění,“ shrnuje Martin Kudrna.

Nárůst zákazníků v prodejnách i na e-shopu

Bikero.cz je česká společnost, která na trhu působí od roku 2015. Podle průzkumu znalosti značek provedeného agenturou Perfect Crowd je v současnosti nejznámějším prodejcem kol v Česku. Na sklonku loňského roku otevřelo Bikero svou v pořadí už čtvrtou kamennou prodejnu, a to na pražské Bořislavce přímo u tamní stanice metra. „Projekt Bořislavka Centrum nás oslovil svou unikátní kombinací obchodního a administrativního centra s perfektní dopravní dostupností a krásnou moderní architekturou. Nadchla nás navíc možnost umístění naší jednotky vně obchodního centra s perfektní vizibilitou z přilehlé Evropské ulice a tramvajové zastávky,“ uvedl Martin Kudrna.

Již dříve otevřelo Bikero prodejny také v Hradci Králové a na pražské Brumlovce a v Holešovicích. Nárůst zákazníků přitom bikero zaznamenává jak v kamenných prodejnách, tak na svém e-shopu.

! Toto je komerční sdělení. Městem na kole není jeho autorem a neodpovídá za jeho obsah.
Bikero.cz
Cyklistický e-shop bikero.cz je hlavním partnerem online magazínu Městem na kole. Děkujeme za sponzoring, díky kterému se nám daří magazín dále rozvíjet.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat