Prostupnější křižovatka na Smíchově. Přibyl přechod i ochranný cyklopruh

Publikováno: 27. září. 2021, 1 min. čtení
Aktualizováno: 20. října. 2021
Úvodní foto: Martin Š.
Publikováno: 27. září. 2021, 1 min. čtení
Aktualizováno: 20. října. 2021
Úvodní foto: Martin Š.

Křižovatka ulic V Botanice a Štefánikova nedaleko Anděla v Praze 5 prošla obnovou. Hlavní změnou je nové rameno přechodů pro chodce na její jižní straně. U ostatních přechodů došlo ke zkrácení a rozšíření ostrůvků, což zvyšuje bezpečnosti i pohodlnost pěší chůze.

Ve Štefánikově ve směru do centra vznikl ochranný cyklopruh. Umožňuje lepší průjezd křižovatkou a předjetí kolon na páteřní pražské cyklotrase A1.

Krátký úsek ulice V Botanice získal ochranný cyklopruh směrem k Plzeňské. Jeho doznačení i před křižovatkou proběhne v rámci integrace cyklodopravy na předpolí Jiráskova mostu.

Úpravy křižovatky již naleznete v naší mapě.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

David 27. 9. 2021, 22:58
12

Tenhlr kousek cyklopruhu v Kartouzské, stejně jako ten před Radlickou, mi přijde super. Jezdím tu roky denně, a najednou mám mezi auty své místo...

Pavel Masek 28. 9. 2021, 11:52

Pred tim prechodem by se do silnice hodil stojan na kolo :) videt na prvni fotce za tim cervenobilym.

Saša 29. 9. 2021, 16:53

Super je ten nový přechod a kousek pruhu v Kartouzské, i když je škoda, že není až k semaforu, ale končí v nejblbějším místě. Naopak cyklopruh směr Arbesovo náměstí je k ničemu, vede nesmyslně k pravému kraji, kde se pak akorát parkuje. A ještě horší je za mě řazení před křižovatkou ze směru od Anděla. Dřív jeden pruh rovně a jeden odbočovací. Nově jeden kombinovaný. Když tam odbočuju doleva do Kartouzské, tak budu mít obavu, aby mě zezadu nikdo nesejmul (čeká se tam na odbočení prakticky celou délku zelené vzhledem k silnému provozu z druhého směru asoučasné zelené), dřív to v odbočovacím pruhu bylo v klidu.

David 29. 9. 2021, 18:55

Ten odobočovák/cyklopruh od Anděla mi nevadí. Jezdím tam každé ráno ve špičce, a je to v pohodě. Ale za křižovatkou problém s parkováním v druhé řadě mohu potvrdit. Na druhou stranu, za něj nemůže cyklopruh, ale řidiči a nedodržování předpisů.

Tomáš 29. 9. 2021, 22:22

Když na to člověk kouká takhle z ptačího pohledu, nepochopí, že tam ten přechod nebyl vždycky. Cykoopatření super!

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy
Praha,

Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy

15. června. 2024, 2min. čtení4